| litere123 a întrebat:

Ce părere aveți despre fetele din zilele noastre? Dar despre băieți?
Ce așteptări aveți de la ele/ei?

Răspuns Câştigător
| CinevaCuCeva a răspuns:

Tare mult am așteptat ca cineva să facă un topic despre asta. Lumea s-a schimbat foarte mult in ultimii ani. Contează vârsta băieților/fetelor despre care vorbești. Păi, ca băiat pot să-ți spun că băieții in general sunt tare diversificați, dar majoritatea respectă criteriile pe care le vezi în filme sau seriale despre adolescenți. Băieții sunt din ce in ce mai disperați de fete și crește rata misoginismului cu mult față de anii trecuți. Cu alte cuvinte, foarte mulți devin fete cu timpul. Fetele caută din ce in ce mai mult ceva la un băiat, ori material, ori băiatul însuși. Cele mai multe caută tipul ăla grețos de băiat bătăuș sau,, rău" cum se mai zice.
Tare nașpa e că s-a ajuns ca băieții și fetele sa nu se diferențieze in stil. Aceași muzica (Ariana Grande sau Trap), blugi rupți sau alte chestiuni de genul ăsta. Pe scurt, ascultă melodia,, Lumea s-a schimbat" de Cheloo. Așteptări începi să nu prea mai ai, dar mă rog... Sper că te-am ajutat

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar,ce eu am cunoscut toate fetele, baieti cumva? ce parere sa am despre niste straini, e normal ca noua celor batrani sa ne fie ciudata pe ei dar si noi faceam prosti la varsta lor, dar asa e omul, ipocrit, vede doar cea i convine lui

Ce așteptări aveți de la ele/ei?

sper ca vor avea o mentalitate libera si ca vor implini viusul celor omorati in decembrie 89

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt si fete si băieți ok.Cand spun ok ma refer la cei civilizați, educați, cu bun simt si cu respect ce stiu sa se comporte si ce sa aleaga in viața.
Am observat ca in ultima vreme foarte multi se axează pe a iesi in evidenta, a fi la moda si a se lauda aceia ce mi se pare de prost gust.Pana si școlile pe care le fac le fac doar pentru ca acum e la moda sa faci facultate (si mai trag de timp uni care fac vreo 3, 4, doar sa nu meargă la munca) si pentru ai pune tati in functie fara sa poata sa conteste nimeni ca ei de fapt nu au ce cauta acolo.
Mulți băieți nu mai fac un sport pentru a fi sănătoși și a avea un corp armonios, ci merg la sala sa faca poze si se umfla de proteine/steroizi ca sa de-a bine in timp scurt si sa nu fie altul mai smecher ca el.Devin obsedați de masini cu mulți cai putere sa dea praf "fraierilor" de la semafor si nu se mai axează nimeni pe pasiunea de a avea o masina, de a o construi cum s-ar zice si etc.Pentru ca daca il pui pe unu din asta cu mulți cai putere sa schimbe o roată ai sa vezi ca habar nu are de unde se începe, pentru el contează sa bubuie maneaua si sa urle motorul cand trece pe langa altcineva.Rar mai vezi câte unul care stie sa se comporte cu o femeie si ii apreciez sincer pe cei care stiu ca "nu vreau" înseamnă nu vrea,ca a oferi atenție si afectiune este esențială intr-o relatie,ca fidelitatea tine de demnitate etc si urăsc unele generații de azi ce cred ca la femei trebuie să le muți fălcile,sa le ti de sclavie, sa le ti la cratiță ca asta le e menirea si sa le înșeli pe unde si cum iti vine doar pentru ca este bărbat.

Despre fete ce sa zic...Le respect pe cele ce nu vor sa fie ca restul cum este acum si isi gasesc un stil propriu, pe cele ce se respecta, ce încearcă sau chiar se întrețin singure, ce merg la o școală pentru a invata si a deprinde o meserie, pe cele ce nu vor sa iasa in evidenta constant drogandu-se sau umblând din floare in floare etc.Mai nou am observat ca sunt foarte multe fete ce parca sunt gemene si de la casa de copii, zic ca si la casa de copii pentru ca numai acolo se îmbracă toti la fel ca sa nu se certe intre ei.Aceleas haine, acelaș machiaj, aceleași unchii, aceias coafura, acelaș model de iubiți, aceleași idei.Rar mai vezi câte o fata unica ce nu isi etalează buricul si nu isi ridica pantaloni până la subțiat, ce nu isi tatuiaza sprâncenele până pe frunte etc.Sau rar mai vezi care sa nu aiba constant probleme in dragoste sau sa nu fi făcut un avort până la 18 ani.
Chiar dacă suna ca si cum as judeca e punctul meu de vedere si cred ca ar fi ok si frumos sa nu se mai zbată, prostituează, profite de pe alti indiferent ca e vorba de fete sau băieți doar pentru a fi la moda sau mai șmecheri de cat vecini mai bine ar fi naturali, ar castiga cinstit iar din munca si din puterile proprii sa isi faca avioane.

| aXy99 a răspuns:

Nu stiu ca nu i-am cunoscut pe toti sa-mi fac o parere laughing

| Plato a răspuns:

O parere groaznica despre 99% din ei.
Asteptari nu prea mai am. Sper doar ca cei 1% sa nu-i lase pe ceilalti sa distruga complet societatea si tara.