| cataleya a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele machiate? dar cele nemachiate?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alea machiate vor deveni urate inainte de termen si fara chimicale nu vor mai avea curaj sa iasa din casa iar cele care nu se dau fac bine, isi vor mentine frumusetea inclusiv la batranete.

| Liviu a răspuns:

Cele machiate ma fac sa gandesc ca ies cu un pom de craciun la intalnire.La fel de impodobite.De obicei ma amuz copios, le spun frumos si ironic " ai un spaclu la tine? arata-i beton fara machiaj, dar acum arati ca un zid prost zugravit " ceva genu laughing

| Wehrmacht a răspuns:

Incep sa nu mai suport machiajul.Anu' trecut o aveam pe una-n clasa care avea pielea mai inchisa si isi daduse cu ce dracu'-si daduse alb pe fata, ramasese neagra in jurul ochilor de se speriau dracu' copiii de ea.
Se mai enerveaza "frumoasele" cand mai zic "hai ma lasi dracu' " atunci cand vad o poza cu ele pe net si stiu cum arata in realitate.
Mie mi se par total idioate acele persoane care considera ca cele nemachiate sunt urate si trebuie neaparat sa aiba cearcane, acnee...etc.

| William a răspuns:

Cele macheate se considera urate iar cele nemacheate nu realizeaza ca sunt urate.

| heiii a răspuns:

Sincer,cele care au trasaturi frumoase, proportionale mai mult se uratesc.insa,cele mai uratele pot arata un pic mai bine. nu sunt de acord cu machiajul strident. cu banii pe care ii investesti in fond de ten ti ai putea cumpara creme naturiste si ai scapa de probleme.

| andrei1237 a răspuns:

Fetele nemachiate imi par dragute, cele machiate nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeaşi.

| SpeșălGirl a răspuns:

Sunt de acord cu moonisol.Si eu ma machiez, dar nu strident.

| MilkWithCereals a răspuns:

Fetele machiate (exagerat) se considera mai putin atragatoare, si vor sa isi ascunda defetele fetei. Cele nemachiate sunt cele care prefera naturaletea, simplitatea, si nu le e frica sa arate cum sunt ele de fapt.

| moonisol a răspuns:

Chiar daca majoritatea baetilor spun ca fetele sunt mai dragute nemacheate, mint, pentru ca imagineazati o fata machiata si frumoasa si imagineazati tot acea fata dimineata cu cearcane, acnee si alte lucruri.