| ingerasha ^^___^^ a întrebat:

Ce parere aveti despre iubirea virtuala?

Răspuns Câştigător
| Chocolate a răspuns:

Ca este fara sens.

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E o diferenta uriasa intre iubirea reala si cea virtuala.Se pierde farmecul iubirii adevarate, se pierde emotia intalnirilor si a strangerilor de mana... e fara culoare o iubire virtualaraised eyebrows

| Bacemi a răspuns:

Depinde de mai multe lucruri. Sunt cazuri in care o astfel de relatie duce la o relatie in adevaratul sens. E drept ca e mai greu si nu prea are sens uneori dar unii si-au gasit asa sufletul pereche. De exemplu, poti vorbi cu cineva din orasul tau o vreme virtual dupa care poti hotara sa va intalniti si daca va potrivit e totul bine. Cand e vorba de distanta e mai greu dar si aici sunt mai multe cazuri care pot sugera o aplicabilitate. Sunt cazuri si cazuri.

| gabryel a răspuns:

Cred ca este o aluzie o minciuna ca si cum ai iubi o simpla poza, mai buna ar fi o iubire reala pentru ca poti atinge persoana respectiva.

| Ea.e. a răspuns:

Porcarie.Tampenii.Pasiuni proaste

Am citit intr'un nr din revista Bravo/Bravo Girl niste argumente, motive, cum vreti sa luati dc nu e buna o astfel de pasiune.
Cel din spatele ecranului nu e niciodata cel care pretinde a fi

| dyna_1486 a răspuns:

Depinde de persoanele implicate intr-o astfel de relatie. daca unul dintre ei iubeste mai mult. iar celalalt mai putin.sau poate chiar deloc.sau se ''joaca''. e pierdere de timp...

Răspuns utilizator avertizat
| maya_7683 a răspuns:

Isi schimba farmecul cind se transforma in iubire reala:d

| zerozero a răspuns:

Nu sunt contra iubirii virtuale, dar totuși sunt unele minusuri si foarte puține plusuri. EX: Cât timp vorbești doar virtual cu persoana iubită, în tot acest timp, practic, esti singur(ă)... Într-adevar multe cupluri au trecut peste acest obstacol si au ajuns sa se căsatorească după o poveste de iubire incepută pe internet, deci totul e posibil...

| biscuite a răspuns:

Cred ca e foarte tare; unii chiar cred in asta si eu cred ca exista dar n-am patit-o. Stiu doar ca vorbesc cu o fata de vreo 2 ani prin intermediul unui site si imi place mult de tot cum scrie si cum gandeste dar nu e iubire, e doar atasament la mine; dar pun pariu ca poti sa iubesti si virtual si intr-un final sa fie realitate.

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

Poi depinde daca te indragostesti de aceea persoana si esti sigura ca si ea te iubeste puteti sa va intalniti happy poate iese ceva si nu conteaza daca nu e de la tine din oras stiu multe persoane cre au iubiti din alte orasehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

call meu cred ca... nu iese nimic din asta call meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte frumoasa dupa parerea mea atunci cand iubirea exista si se impartaseste.
Sentimentele cresc pe zi ce trece, dorinta de a vb cu celalalt cat mai mult creste in fiecare clipa. Dar este de mentionat ca cei doi trebuie sa discute mult, sa fie sincer, sa nu ascunda nimic, sa fie respectosi, si la un moment dat sa se intalneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea virtuala este ceva ce poate deveni realitate, totul este sa vrei sa intalnesti persoana : O spun din propia mea experientza, Acum 1 an de zile am cunoscut un inger, Un inger care avea sa-mi schimbe total viata, Trecem printr-o perioada foarte grea :cand acest inger a intrat in discutie cu minewinking Timp de 2 luni am vb pe mess neputand sa ne intalnim deoarece locuiam in tari diferite dar dupa aceasta scurta perioada intr-o dimineata la ora 7 imi suna mobilu era "Virtualu" imi spunea ca este la aeroport si vrea sa ne intalnim sa bem o cafea, Am ajuns la aeroport si spre surpriza mea era exact ceea ce-mi doream, un barbat simplu, frumos, stilat, educat, si foarte romanticlove struck Am petrecut aproximativ 3 ore in cafenea cu EL dupa care ne-am lasat prada iubiri dintre noi. Cand iubesti lupti pentru aceea persoana EU am luptat si in ziua de azi suntem impreuna avem un bebe mic si ne iubim pe zi ce trece m-ai mult. Aceea iubire VIRTUALA poate oricand deveni o iubire Reala Ingerasha daca iubesti Lupta si nu te lasa intimidata de nimeni si nimic :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, am vorbit cu un barbat un an de zile pe messsi am simtit ca il iubesc dinainte sa ne intalnim.Acum doua zile am simtit, am privit si am sarutat barbatul care ma facea sa zambesc de care ma indragosteam in fata camerei web. Mi-am dat seama de ceva il iubesc chiar m-ai mult decat pe mess, avem probleme mari ne iubim ca doi nebuni si nu putem fi impreuna.sad. Si ma intreb fetelor l-a ce bun sa iubim pe mess daca e o relatie imposibila.Bine voi poate nu aveti problemele mele. Aveti grija oricum, nu va jucati, noi am facut-o si suferim enorm acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec si eu prin asa situatie, il cunosc pe El de un an si un pic. De la inceput faceam misto, apoi am inceput o relatie cu cineva si nu mai tineam cont de El. Dar pana la urma am inteles ca e totul pentru mine, nu e zi in care sa nu vorbim, desi inca nu ne-am vazut niciodata pentru ca a fost in Grecia. Urmeaza sa ne vedem foarte curand, abia astept. Iubirea e imprevizibila, cum se mai zice, "fiecare pai are umbra lui", eu cred in El, cred in noi si sunt sigura ca va fi asa cum imi doresc! Bafta tuturor!

| ingerasha ^^___^^ explică:

Ce iluzii zicci?

| Gabinnen a răspuns:

Iubirea virtuala nu cred ca poate fi definita ca si " iubire" ci mai degraba cu pasiuni si emotii care te fac sa te simti implinit. Am trait astfel de " iubiri" si acum. dupa ani de zile irositi as putea spune ca totul a fost in zadar.Ca aceasta " iubire" nu m-a facut niciodata sa cunosc acea persoana face to face.
Ci doar imi doream sa vorbim ore in sir si sa imi irosesc timpul intr-un mod dragut. Fac parte dintre acele persoane care au spus un " te iubesc" unor persoane pe care nici macar nu le cunosteau suficient. Aceste doua cuvinte au fost spuse mereu cu un alt subinteles, de exemplu " imi esti drag" sau " tin la tine". Nu am reusit niciodata sa ma intalnesc cu " iubirile mele virtuale" si intr-un fel regret asta. Pentru ca poate daca as fi facut-o renuntam sa mai continui sa fac aceeasi greseala de mai multe ori..sau poate putea fi o experienta placuta.
In concluzie, pentru mine iubirea virtuala nu exista, pentru ca nu poti iubi un om doar pentru cuvintele frumoase pe care ti le spune sau pentru imaginatia bogata si iluziile pe care vi le faceti!
Daca va confruntati cu o astfel de " problema" si vorbiti cu cineva in mediul online si va doriti doar atat, sa vorbiti, ar cam trebui sa incetati si sa nu lasati anii sa treaca fara sa reusiti ceva frumos! Va spun asta din proprie experienta! happy