| wannabe a întrebat:

Ce parere aveti despre legea aceasta?
http://www.times.ro/......ntru-elevi

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

E a treia intrebare pe ziua de azi cu tema asta. Siteul e unul de pamflete; aruncati un ochi si verificati credibilitatea sursei inainte sa credeti tot ce cititi. Nu ai si tu un filtru al informatiilor, cat de cat?

| Psihoyounger a răspuns:

Cred ca e adevarat... am citit asta pe multe site-uri. Nu stiu ce sa mai cred. Ar trebui sa se implice in educatia noastra. Daca exmatriculeaza atatia copii ce rezolva? Aceia vor face si mai multe greseli. Cei care si-au inceput viata sexuala trebuie sa fie ajutati in a intelege ca trebuie sa se protejeze si sa aiba grija pe viitor. Ok, sa zicem ca fac testele. Si apoi? Ce rezolva daca nu incearca sa ajute copiii?

Psihoyounger

| Andreeagen a răspuns:

Menopauza e devina rolling on the floor
In caz k e adevarat tantii asta tr dusa la o consultatie psihiatrica.
Km asa .intr-adevar sunt minori e prea devreme... da... ar putea sa incerce si ea mai intai sa faca o educatie sexuala in scoliile alea nu direct la atac... bre tantii mata ai probleme k tomberonuu grav de tot daca e adevarat ceea ce se spune...

| dEutSa_8892 a răspuns:

Sunt fata si sunt virgina, dar totusi este o prostie...gandeste-te...cati elevi si eleve mai sunt virgine? asta ar insemna sa exmatriculeze 90% din elevi straight face si sa ramana doar cu 10% din elevi, acestia avand intre 7-12 anistraight face

| yoannah a răspuns:

rolling on the floor)
ai frateeerolling on the floor
Va imaginati o fetita de 12 ani la un control ginecologic?
Totusi se exagereaza.
Eu cel putin la 12 ani nu stiam ce inseamna sa fi virginarolling on the floor
Si astia te duc la control.straight face
Si daca o sa exmatriculeze jumatate de elevi ce o sa se intample?
Ca sunt absolut sigura ca la orice liceu, jumatate din elevi nu mai sunt virgini...
So think about itwinking

| sTeFaN. a răspuns:

Pai daca se face aceste teste ar ramane scolile goale deoarece toti au fi exmatriculatilaughing

| YepIsSuspended a răspuns:

Uitati-va in partea dreapta la categorii. unde se afla acest ''subiect''?

| blonda_1282 a răspuns:

Mi se pare o mare porcarie.nu stiu cum ce ii deranjeaza pe ei la ce vasta ne incepem noi viata sexuala.asta tine de fiecare in parte.si nu inteleg cu ce ii incalzeste pe ei daca mai sunt elevi i virgini sau nu.

| blonda_1282 a răspuns:

Mi se pare o mare porcarie.cu ce ii incalzeste pe ei daca elevii mai sunt sau nu virgini. e o incalcare a vietii intime si tine totul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prevăd un lucru: n-o să se aplice! Ar fi prea frumos dacă s-ar aplica... fetele de 12 ani ar fi încă virgine!

| roxykiss09 a răspuns:

Thoamne...astia jont nebuni...90% din elevi nu mai sunt virgini.ke dracu ma e o mare mare prostie...pentru k risk sa ramana fara elevii...