| Derkes a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii antisociali? Cei carora le este rusine cu aspectul fizic, isi pun poze cu altcineva, se dau drept alte persoane pentru a incerca sa mascheze aceasta problema. Si eu am aceasta problema, doar ca incerc brusc sa o elimin de la radacina. Ma duc in locuri publice si vorbesc orice imi iese pe gura, incerc sa dau cat mai mult in penibil, incerc sa ma uratesc si sa nu mai fac pe plac nimanui, vorba aceea : Cui pe cui se scoate.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai dat-o într-o extremă tâmpită. Da, e bine că te duci și vorbești și încerci să fii tu, dar trebuie totuși să te temperezi în anumite privințe. Până la urmă cum te afișezi te afectează doar pe tine. crezi că dacă ieși ca ultimu boschetar din casă lumea o să zică vai cât curaj, ce persoană faină hai să mă împrietenesc? Nu, o să zică că ești foarte neglijent cu aspectu fizic și o să te evite. Puii mei, e normal să ai grijă de aspectu fizic, să fii îmbrăcat curat și decent, să îți aranjezi puțin păru etc etc. urâțindu-te doar îți faci rău singur și după întrebi de ce te evită lumea, treaba ta.

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui să judecăm pe nimeni, fiecare își trăiește viața exact cum vrea.

| Donsavas a răspuns:

Astfel de persoane sunt sociofobe, neincrezatoare, Nu antisociale! O persoană antisociala încearcă să distrugă societatea pentru propriile interese materiale. E diferenta. Oricum, ar trebui să discuți cu un psiholog.

Răspuns utilizator avertizat
| Angela_Maria_2001 a răspuns:

De ce ai vrea sa te uratesti sa sa ii faci pe oameni sa nu te placa? Nu inteleg. Cand altii incearca sa fie pe placul tuturor sa socializeze iar tu incerci sa dai cat mai mult in penibil. WTF MAN

| ALLex2 a răspuns:

Asa sunt si eu, mi-e rusine cu aspectul fizic, mai ales cu aspectul capului deoarece îl am putin cam mare, si nici nu pot sa zâmbesc sau sa ma încrunt deoarece arat foarte urat, n am nicio poza pe rețelele de socializare, iar cand ma cunosc cu o fata pe un joc si imi cere instagramul, il dau si cand imi zice sa-i dau o poza cu mine dau poza cu prietenei care arata mai bine, iar ca sa ies din zona asta de confort incerc sa vorbesc cu fete, dar dupa ce stau singur o vreme, incep sa realizez ce penibil am fost si imi vine sa ma lovesc.