| celnikar a întrebat:

Ce părere aveţi despre oamenii care înjură des, şi fete şi băieţi?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O părere bună nu am, în niciun caz!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

"Ce părere aveţi despre oamenii care înjură des?"

De cele mai multe ori îmi lasă impresia de figuranţi care cerşesc atenţie şi care nu pot mai mult.
Mi se par prea disperaţi în dorinţa lor de a impresiona şi de a ieşi în evidenţă şi cam limitaţi, pentru că aleg cea mai proastă şi primitivă metodă.

| mona a răspuns:

O parere cat se poate de proasta, educatia lor lasa de dorit...

| IsabelaIssa a răspuns:

In nici un caz nu am o parere buna. Asta tine de educatie.

| CrazyTeenager a răspuns:

Una buna, limbajul vulgar este si el un mod de exprimare, combinat cu o doza de umor, denota incredere de sine si siguranta.

| AdrianL a răspuns:

Depravati

| PapushaDeCristaL a răspuns:

Copii fara viitor!

| Jorah a răspuns:

Odata ce iti intra in vocabular nu mai poti sa scapi. Este un "viciu".
Dar hai totusi, sa recunoastem, cati dintre noi nu am injurat 1 data in viata noastra. laughing

| lpavel a răspuns:

Fetele de acest gen sunt niste figurante, iar baietii asa arata cat sunt ei de tari, dar de fapt sunt altceva... iar unii mai injura si din obisnuinta, ce e foarte urat, dar n-avem ce face asta e

| Dariusuu a răspuns:

Sa sti ca îi caracterizeaza pe fiecare limbajul lor.

Niciodata nu am avut o impresie buna despre ei.

| Fridăm a răspuns:

Probabil un vocabular limitat, şi în lipsă de idei, mai spun o înjurătură, aşa, ca să se dea mari. Totuşi, fiecare dintre noi mai scapă câte una, involuntar, într'un moment mai tensionat, sau de nervi, etc.

| MrAnderson a răspuns:

Salut, Celnikar

E o mica dilema aici...
Cand vorbim despre copii, clar acest comportament verbal nu-si are locul.
La oamenii cu toate la cap, e uneori o metoda de descarcare a nervilor. Din cate am inteles, s-a dovedit stiintific. Nu, nu de catre cercetatorii britanici. laughing
Dar sa-ti faci un obicei din asta, si sa integrezi astfel de expresii in vocabularul de zi cu zi, este o greseala, si un semn de ignoranta.

Stii cum e cu injuratul. Ca si cu cafeaua.
Stim cu totii ca nu e buna deloc in general, dar in unele momente iti este necesara, ca sa treci peste o perioada mai ocupata si stresanta. Dar daca o bei prea des, nu-i mai simti efectele, si devine doar un viciu. happy

Cu stima,
Neo

| celnikar explică (pentru MrAnderson):

Bun răspuns, mulţumesc! Stimă!

| Epigonul a răspuns:

Depinde de om si de momentul cand foloseste o expresie vulgara.O injuratura poate prinde foarte bine atunci cand vrei sa faci un spirit de gluma, asta daca stii cum sa o pui si cui sa i-o dai.Trebuie sa ai simtul umorului pentru a reusi sa folosesti injuraturi care sa nu agaseze pe nimeni.Nu mi se pare nimic obscen sau vulgar sa mai scapi cate o injuratura printre cuvinte, atunci cand esti afara cu prietenii la o bere sau eu stiu ce alt mediu propice, chiar si fata fiind.Cat despre "bajetasii" de cartier care sunt murdari la fund dar stau permanent cu organelele genitale sub nas, asta e alta mancare de crocodil.

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Asa e in vremea de azi happy
Si eu cam injur, dar nu foarte rau, cum fac altii (care injura si fara sens)
Pa, pawinking!

| detty24 a răspuns:

Ca nu au cultura... pe scurt laughing

| Nimixpecial a răspuns:

Limbajul a fost dintotdeauna victima stereotipurilor si prejudecatilor. Daca un om injura nu inseamna ca nu e citit, cult, etc.Eu gasesc deseori prin injurat un mod de calmare, deoarece am o problema cu nervii.Prefer sa fac asta decat sa mi-i revars pe alte persoane, cum fac multi.

| flore45 a răspuns:

Dragul meu sau draga mea...nu ma mai mira absolut nimic in zilele noastre.Insa parerea mea este ca injuraturile ar trebui interzise, personal pe mine ma terorizeaza sa aud injurandu-se(la fete e inadmisibil).