| imsoweird a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii diferiti, oamenii care arata diferit? Daca sunteti diferiti, ce parere aveti despre oamenii care va spun ca sunteti ciudati?

Răspuns Câştigător
| Neworder21 a răspuns:

Diferiti sunt toti oamenii, pur si simplu unii se evidentiaza mai mult.

E normal sa imi spuna cineva ciudat sau nebun happy

Totusi daca ti-a spus acest lucru, intr-o discutie serioasa, intreaba-l ce anume considera el ciudat. Pentru a corecta, daca e nevoie.

"oamenii care arata diferit" - principalul e sa fie OM, om in adevaratul sens al cuvantului.

Daca te referi la partea fizica, da, si ea este importanta in ziua de azi, pentru ca omul e judecat des dupa aspect.

Vital este inauntru sa fii frumos! sufletul, si caracterul, acestea nu se pot schimba, in comparatie cu partea fizica.
(cred ca toti au auzit de operatii plastice, etc, care pot chiar transforma din barbat femeie, nu doar sa modifice cum arata omul)

p.s. Iti spun un secret: putini oameni care au scut contra Amabilitatii happy
indiferent cum arati, principalul este sa fii asa cum esti, sa fii bun si prietenos, pentru ca apoi prietenii te vor sustine foarte mult.

Eu iti doresc mult succes.

1 răspuns:
| meriuss a răspuns:

Toti suntem diferiti, fiecare se imbraca se comporta si simte in felul lui.In legatura cu parerea pot sa-ti spun ce zicea 2Pac : "Daca nu ma cunosti,nu ma judeca". Oamenii au tendinta de a cataloga anumite comportamente/aparente cu anumite categorii.Un exepmlu ar fi cu tatuajele; inainte cei care aveau tatuaje erau catalogati ca oameni periculosi, si ca e rau sa-ti faci un tatuaj, acum parca s-a mai schimbat gandirea asta.Pan' la urma totul se rezuma la educatie.