| silent13579 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele LGBT?

Răspuns Câştigător
| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Sunt oameni la fel ca si noi.Fiecare are dreptul sa îsi traiasca viata asa cum vrea si sa fie ce vrea in viata asta. Dragostea inseamna totul!

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

În general, o părere bună. Urmăresc astfel de persoane pe Youtube şi discursurile lor sunt inteligente.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu-mi fac avansuri personale, nu ma deranjeaza deloc.
Lucrez cu ei si nu am avut nici un fel de conflict sau probleme pana acum.
Nu ma intereseaza preferinta lor sexuala, asta este mult prea intima sa fie discutata si dezbatuta in public, sau la servici.

| silent13579 explică (pentru Violleta2022):

Atunci. esti o persoana minunată.

| Violleta2022 a răspuns (pentru silent13579):

De fapt, sunt un om normal si in general, iau omul asa cum este, fara sa incerc sa-l schimb sau sa-i arat ce este rau sau bine, in fond, este alegerea lui cu cine vrea sa faca sex.

Traiesc intr-o tara multiculturala, cu toate natiile pamantului, unde se vorbesc toate limbile pamantului si se practica toate religiile lumii.
Intr-o asemenea tara, daca nu intelegi ca toti avem dreptul sa traim in armonie si sa ne acceptam asa cum suntem, nu poti sa-ti gasesti linistea si sa fii fericit.
Asa ca, accepti tacit preferintele fiecaruia, le respecti intimitatea si religia si nu incerci sa-i schimbi, sau sa le arati ca sunt gresiti, cum nici ei nu incearca sa te schimbe pe tine.
Crede-ma, ca se poate, oamenii sunt mai buni, mai calmi, mai blanzi, mai calzi, mai veseli, atat vreme cat nu te bagi in viata lor privata!

| NAT0 a răspuns:

Am impresia că se pun astfel de întrbări să se nască noi conflicte.laughing

| silent13579 explică (pentru NAT0):

Impresia ta e greșită.
Am pus aceasta întrebare fiindca vreau sa văd câți dintre noi suntem cât de cât deschiși la minte, si cati nu.