| office1999 a întrebat:

Ce parere aveti despre plecarea in strainatate in orice domeniu? Ce avantaje si dezavantaje aduce?

2 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Depinde de tara unde vrei sa ajungi ca nu peste tot e bine. Dar acum depinde si cu cine pleci daca pleci solo atunci nu e prea bine. Si daca nu ai un contract de munca nu poti inchiria o casa acolo decat pe naspa prin cineva cunoscut dar nu e bine sa faci acest lucru sa ramai si fara haine sau alte lucruri ca nu ai avut contract si proprietarul sa nu recunoasca

| PaulMarcus94 a răspuns:

Inainte sa placei gandeste bine! Puneti intrebari ex cat castigi in Romania? Si cat o sa castigi afara, problema e ca ori unde mergi in europa mai putin Spania chiriile te omoara, vorbesc de la 500 de euro in sus. Daca pleci de unu singur si castigi 1500 pe luna ramai cu 700 cand tragi linie la sfarsit de luna mancare si cheltuieli minim 350 de euro daca nu mai mult. In doi e mai ok ma refer daca esti castorit daca munciti in doi unu acopera cheltuielile faci treaba! Dezavantaju tio spun eu dupa 15 ani de Italia o sa iti fie dor de casa.