| Namaparissia a întrebat:

Ce parere aveti despre psihologi?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma pasioneaza mult psihologia, desi am o parere foarte buna despre cei pasionati

| corbulalbrosu a răspuns:

Psihologii prin ceea ce fac, prin activitatea lor profesionala, devin/sunt medicii sufletelor desnadajduite. happy

| sofisis a răspuns:

Adica? O parere foarte buna. Ajuta oamenii atunci cand se simt la capatul puterilor.

| Namaparissia explică (pentru sofisis):

Consideri ca ei chiar te pot ajuta sa iti rezolvi o anumita problema?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Namaparissia):

"Consideri ca ei chiar te pot ajuta sa iti rezolvi o anumita problema?" Depinde., Sunt unii buni, sunt altii prosti.

| sofisis a răspuns (pentru Namaparissia):

Da. Eu am apelat la psiholog atunci cand am avut nevoie si chiar m-a ajutat. Bine, trebuie sa fie bun psihologul si sa stie ce are de facut cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

"Eu am apelat la psiholog atunci cand am avut nevoie " Ai avut nevoie de curand domne?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum vreo 4 ani. De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Aaa, a trecut ceva timp. Pai na, ai spus ca ai avut un copil de aia ai disparut ceva timp de pe site. Am crezut ca ai suferit si tu de depresia aia de dupa nastere care afecteaza multe femei.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

A, nu. N-am avut depresie post partum. Slava Domnului. Cand eram in spital, a bagat capul o psiholoaga in salon, m-a vazut ca eram cu bebe in brate si zice : a, nu esti depresiva, nu? M-a bufnit rasul si i-am zis ca nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Avand in vedere ca nu aveai o perna pusa pe capul copilului, cred ca nu trebuia sa mai intrebe daca esti asa sau nu laughing.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu laughing)) Nu am avut nimic. E super ok si safe copilul meu. Are deja 2 ani big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Sa iti traiasca. Baiat sau fata?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Auch, naspa asa. Trebuie sa deschizi un cont pentru facultate si altul pentru farduri laughing.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Deschid, nu-i bai. Are mama cu ce. Ea sa fie sanatoasa ca de restul ne ocupam eu si tac-su.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Eh, mai ai 10 ani sa te bucuri de iubirea ei neconditionata. Pe la 12 ani deja incepe sa dea de mirosul baietilor si parintii cad pe locul 2 tongue

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Zici? laughing) O bate tac-su de o zapaceste. Cum adica baieti la 12 ani? Da noi ce crezi ca pazim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu zic, sunt sigur. Cand eram eu in generala, vedeai 1 2 cupluri maxim in scoala. Acum? Doar 1 2 tipi/tipe care nu au "iubit/a" pentru ca sunt ei mai sensibilosi. Asta nu inseamna ca nu ar vrea dar intram in alt subiect. Nu conteaza de ce educatie are acasa, de cum e crescuta. Dupa o varsta nu mai este important pentru copil aprovarea parintilor, ci a celor din jur. Asa ca o sa vrea sa fie si ea ca restul. Si ce fac restul? Numai prostii. De ce majoritatea se apuca de fumat in liceu? ( prostie care am facut-o si eu dar m-am lasat din fericire dupa 3 luni ). Ca sa fie ca restul. Sa se integreze. Desi stiu ca nu e bine ( mai ales pentru sanatatea lor) dar ce conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una buna.

| georgyanaaa a răspuns:

Ce parere poti avea este foarte bun pentru ca te poate ajuta daca nu poti vorbi