| Cazm a întrebat:

Ce părere aveti despre școlile noastre din România?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prea multa teorie, prea putina practica. Nu e deloc orientata scoala romaneasca spre descoperirea adevaratelor competente.

| Andreeush a răspuns:

Unele scoli sunt ok, elevii sunt cei care le strica.

| AC4S4 a răspuns:

Sunt destul de bune. Se pot face mici modificari totusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scolile sunt ok. Profesorii nu! In unele scoli, si cred ca nu numai in a mea sunt profesori incompetenti, care nici ei nu stiu sa predea propria materie. Sunt la liceu, si profa de romana ne invata ca, cuvantul,, ceață" se scrie cu,, ci". Mda...
Plus de asta, mai sunt si elevii, care zici ca au fost crescuti in jungla. Mergi pe holul scolii si auzi cate un pitic din ala din clasa a 2-a cum zice,, wtf", da el habar nuare ce inseamna. Deci e un sistem aiurea de invatamant. Profesorii nu au nici o autoritate asupra copiilor, fiecare face ce are chef, si multe altele.

| Crsiti92134 a răspuns:

Prea multa carte care nu ne va ajuta in viitor.

| Șurubelniță a răspuns:

Unele sunt mișto, noi, dotate cu aparatură de ultimă generație. Păcat că le strică elevii.