| YumeHime0 a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuaje? De la ce varsta imi pot face unul?

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Îmi plac tatuajele care reprezintă ceva, nu care sunt făcute doar de dragul de a avea un tatuaj cu care să te dai mare. Eu spun de la 18 ani e ok.

evenso
| evenso a răspuns:

Este cel mai urat lucru ce poti face cu pielea ta.

| Bogdan01234 a răspuns:

Personal le consider interesante. dar doar pe cele care sunt facute pentru a reprezenta ceva personal. anumite cuvinte care au o legatura cu viata ta, sau un portret. ceva de genu mi-as face si eu. acum depinde de gusturi. sunt oameni care le accepta sunt oameni care nu le accepta. dar daca tie iti plac atunci ar trebui sa faci ceea ce iti place tie, nu ce le place celorlalti. pai varsta de la care se fac este normal 18 ani dar dupa cum stim toti nu se respecta mereu. mai ales daca ai un prieten sau ceva care face asa ceva atunci varsta chiar nu conteaza. un sfat insa, incearca sa vorbesti cu parintii daca inca mai stai la ei pentru a afla parerea lor. chiar daca nu sunt de acord iti poti da seama cam cum ar reactiona daca ai aparea cu unul acasa. happy

| OtiliaP a răspuns:

Yo personal cred ca tatuajul este o formă de artă. Incepe de la 15-18 ani.

| LexyXD a răspuns:

Eu cred ca tatuajele sunt foarte ree pentru piele...totusi...daca asi fi eu il locul tau mi-asi face la 18 ani

| Monika_Monik_1995 a răspuns:

Pai depinde de ce fel de tatuaje sunt permanente sau tatuaje dinalea care se lipesc pe piele, dar daca sunt permanente pe la 18 in sus dar daca sunt de lipit, poti si acum!