| EcaterinaRAMMstein a întrebat:

Ce parere aveti despre tineretul din ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Am 18 ani deci ma incadrez in acel grup si eu, dar sincer, praf, fara parinti, fara cineva care sa aiba grija de ei ar fi muritori de foame, si stau si observ momentul cand vor termina studile, cand va fi gata scoala si va veni vremea sa se angajeze si sa se intretina singuri, atunci vor da piept cu viata, si ce vor face? Din acei "rebeli ai noii generatii" vor ajunge sa planga la picioare parintilor pentru o felie de paine. Nu iti face griji, impresile tin doar un timp, o sa ii ia viata pe capete pe fiecare in parte.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cu așa tineri nici viitorul nu mai e ce-a fost.
Ce iubesc vorba asta.

| OldSoul a răspuns:

Depinde, nu toti sunt la fel, iar despre cei la care te referi tu iti dai si singur seama ce parere avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prosti / nesimtiti / lenesi / curvari. mare parte nu toti, "slava domnului".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai mama lor.

! Acum vorbesc despre majoritate ca mai sunt si exceptii!

Fetele : Cat mai putine haine, cat mai mult glet pe fata, se folosesc de trup in loc de minte ca sa ajunga unde vor, le pun in umbra pe alea cu "capul pe umeri", la 16 ani devin doamne, danseaza pe mesele din cubluri si stau bete moarte.

Baietii: freza gladiatorus cu pantaloni mai mulati ca ai fetelor, se uita doar dupa formele fetelor, iau steroizi si alte porcarii, sunt disperati dupa muschi, la 15 ani nu mai sunt virgini si umbla morti de beti

Per ansamblu: o gasca de ratati

Exceptiile sunt date la o parte iesind din randul "normalitatii".
Ala care invata e tocilar, ala care munceste e prost si ala care e linistit e ori pampalau ori timid.

| TheWalker11 a răspuns:

Pai tu nu faci parte din tineretul din ziua de azi? laughing

| Ciumpi35 a răspuns:

Usor de influentat. Le e lene sa gandeasca. Li se pare mai usor sa urmeze pe altii.