| MonicutZZa a întrebat:

Ce parere aveti despre tipii EMO?

Răspuns Câştigător
| Nimeni a răspuns:

Sunt draguti? Parerea mea despre ei e k vor sa iasa in evidenta si nu stiu cum...Pt ce sa-ti tai venele daca esti sanatos si nu ai nimic? Pt ce sa-ti faci rau singur? Nu se gandesc putin ca exista oameni care au nevoie de zile, iar ei isi iau viata doar pentru ca s`a despartit de iubit, sau pentru ca s`a certat cu mama...
Si fiti siguri ca acolo unde ajung nu o duc asa bine... direct in iad!
Majoritatea se cred a fi copii emo! [dar nu au cunoscut greutatile vietii... n`au ajuns sa vada supararile si necazurile...]; sa fim seriosi, nu cred ca a vazut nimeni un om la 50 de ani emo! Asta e o chestie temporala si copilareasca! < < Adevaratii copii emo NU sunt astia care se dau in spectacol si se imbraca cat mai strident...astia pe care ii stie toata lumea... Astia n'au nici un motiv sa se numeasca emo domnule.astia is niste retarzi suferinzi de atentie...nu ma intereseaza tampeniile pe care le fac... dar faza cu omoratu' o fac pentru ca e in trend... ce sa zic.nicidecum nu stiu ei ce inseamna sa ai necazuri si sa-ti doresti cu adevarat sa mori doar ca sa nu mai stii greutatile de acasa sau mai stiu eu... Copii astia ar trebui batuti zdravan ca sa le deschida ochii. Au impresia ca viata e de joaca asa. In primul rand nu ei si'au dat viata ca sa si'o ia.si in al doilea rand, acelasi lucru, efectul de turma. Face unu fac toti, fara sa gandeasca ce fac. Copii emo sunt aia care au de ce sa fie depresivi. Aia care stau cat mai departe de lume, care sunt mereu tristi, care nu au un sprijin, care se cred parasiti, care au trecut prin greutatile vietii inainte de varsta, aia care nu au prieteni...Aia sunt cu adevarat emo, dar tocmai ei nu se dau pe fata... Ei nu se dau in spectacol "vezi maah sunt emo"... Ei tac si asteapta sa fie mangaiati, sa primeasca o vorba buna! Si sincer ii inteleg... uneori de la multe probleme, suparari, ajungi sa nu mai stii ce e cu tine... ajungi la chestii de genu`: pastile, depresie, droguri, alcool, omor...Nu`i deloc drept dar se pare ca sunt destui cei care si-au luat viata. Asa vad eu de fapt lucrurile...

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ziua asta a fost cumplita pentru mine...merg pe strada... oamenii se uita ciudat la mine...stau cu prietenii...multi zic ca`s emostraight face
Frate daca ai freza mai ciudata si te imbraci in negru...esti emo...si daca mai stai si pe jos...nu mai exista nicio indoialastraight face
M`am saturat! sincer...
Oamenilor, nu mai ganditi asa, va rog eu...nu sunt emo... dar nici nu am nimic cu ei...
Lasati`i sa fie asa cum vor ei, ca daca isi distrug viata...isi distrug viata lor, nu pe a voastra...
Nu mai discriminati!

| Silvia a răspuns:

Aaa... da! si tipii emo sunt buni.big grin
Baieti ma referam big grin laughing
whistling

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu am o parere prea bunastraight faceAsta pentru ca unii sunt emo numai din cauza ca le plac frizurile lor sau hainele.winkingAsta nu e un emo adevarat!straight face
Emo inseamna sa fi sensibil.Sa ai probleme in viata.Sa treci prin greutati.Si chiar daca ar fi asa nu se merita sa plangi mereu, sa iti tai venele sau alte prostii chatterbox
Viata e frumoasa!love struckPacat ca s-a inventat acest lucru [ emo]. Sau mai bine zis aceasta moda.straight face

| Antrax a răspuns:

Sunt ff sensibili

| SweetCandy a răspuns:

Nu am nimic personal cu ei, insa sunt de parere ca le place sa-si complice viatabig grin nu-i inteleg...straight face

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mă simt stupid când sunt deprimată. Acuma e la modă să fii.
Părerea mea? Le trebuie o mamă de bătaie să îşi revină. Sunt copii cu problemele REALE şi ăştia îşi manifestă "depresiile" prin a cheltui banii părinţilor pe ce i-a învăţat publicitatea, marketingul că e cool să ai ca emo. Nu e decât un curent care va trece. Ca şi power flower, ca şi hippie etc etc.

| sorin a răspuns:

Un curent la moda.

| Andreea_7493 a răspuns:

Majoritatea la noi sunt emo dupa freze si modul in care se imbraca ...Am o parere okhappy De ce faceti discriminari? Nu sunt tot oameni sau ce? Cum a spus si mumoasa emo 100% la noi nu exista.tongue

| mioara a răspuns:

O mare prostie.

| Lumy a răspuns:

Majoritatea sunt foarte draguti

| daddy a răspuns:

De ce sa fii emo? :-\

| ingeras14 a răspuns:

Sunt oameni normali, ca si noi. Mie imi place doar hainele si frizurile lor dar nu sunt emostraight face...

| kathessa a răspuns:

Mi se pare o mare prostie care se dezvolta in capul unor adolescenti fara vise, fara caracter. Este mai grav ca nu ma pot abtine sa ma intreb unde sint parintii lor cind isi pun ei cercei peste tot, cind se imbraca asa, cind se tund asa, cind se taie sau se bat...

Răspuns utilizator avertizat
| eko a răspuns:

N-am nimic cu ei adica cum se imbraca, parul etc. dar sa se chinuiasca este prea de tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Nu ma leg de ei, mi se par oamenii ca noi.

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine sa scuip cand ii vad/aud de ei...
De ce? Pentru ca le plac sa umble cu laaame, sa asculte porcaitul ala de merlin mensan [...], au o atitudine de mort inca necopt de la morga si pentru ca ma dezgusta.

Punct!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca isi cam bat joc de viata si de imaginea lor... Nu pot sa spun ca ii detest. Nu am nimic cu ei, insa nu as putea niciodata sa ii inteleg. Eu nu port cercei nici in urechi, iar iei au pierce pana si in limba. Daca ar fi trebuit sa se nasca asa, sigur si-ar fi facut operatii estetice.
Eu cred ca in acest caz, a fi diferit nu inseamna neaparat a fi special. De admirat ar fi mai degraba o persoana care desi sufera, nu arata asta prin felul de viata. Este trist ca s-a ajuns aici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa zic un singur lucru: "Nu-mi plac tipii plangaciosi!"...cred ca asta spune multe despre parerea mea legata de Emo

| smileyraycyrus a răspuns:

Pei... draguti... dar toti cei care sunt emo...cand trec prin lucruri ff grele...incep sa spuna:

"Viata e frumoasa...merita sa mori!?"...

asta am auzit eu cand treceam pe langa vreun tip "EmO"