| Cduncfujndf a întrebat:

Ce părerea aveți depre profilul de filologie? Vreau și eu argumente.

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Alegerea profilului la liceu nu este atat de important. Daca nu iti place poti merge la alt profil.
Facultatea pe care o alegi conteaza.
Daca nu iti place matematica, filologia e ok.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asta am terminat și asta aș face iar dacă ar trebui să-mi aleg iar profilu de liceu. Mie mi-a plăcut pentru că-s orientată spre filiera asta de limbi străine, tu alegi ceva în conformitate cu pasiunile tale. N-are rost să mergi la mate-info dacă ție îți plac limbile străine de exp

| Andreeush a răspuns:

Eu am fost la filologie și mi-a plăcut profilul.
Dacă îți place istoria, geografia, limbile străine du-te la filologie.