| biancabellaa a întrebat:

Ce poate pati o catea daca ii faci o injectie sa nu mai ramana gravida timp de 6 luni si ea fara sa stii sa fie atunci cand ii faci injectia?

2 răspunsuri:
| iRobby a răspuns:

Bunica mea a facut din greseala aceasta greseala, si la cateaua ei, i-au murit puii in burtica. Dupa ce "i-a fatat" ne-am dat seama ca nu trebuia sa facem aceasta prostie, deoarece toti cei 4 puiuti erau morti. Si nu numai puii au murit, si cateaua a fost dupa nastere foarte palida si slabita, a trebuit sa ii faca un tratament cam scump din cate stiu eu. Oricum, cel mai bine nu incerca sa ii faci injectia intainte de a-i face un control la veterinar.

| biancabellaa explică (pentru iRobby):

Mai am in curte un catel mai mic si se urca pe el pe la spate si am zis ca daca face d-astea inseamna ca inca nu a ramas. Tu ce zici?