| DeadTurnerOriginal a întrebat:

Ce poate sa faca Vice-primarul cand vede un minor ca fumeaza? Are dreptul sa ii faca ceva daca il lasa parintii sa fumeze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treabă au părinții? Dacă părinții mă lasă să mă droghez la 12 ani e ok?
Important e ce zice legea. Vice-primarul poate face ce dorește. Poate să nu facă nimic(cel mai probabil) sau poate să pornească o anchetă la magazinul care ți-a vândut țigaretele.

| DeadTurnerOriginal explică (pentru anonim_4396):

Imi fine. M-a fazut ca fumam si mi-a zis sa sting tigara. Ms de raspuns

1 răspuns: