| Liviu_2019 a întrebat:

Ce pot face daca am o parere execrabila despre propria persoana ( stiu ca sunt idiot aiurea dar va spun ce simt) atat dpdv fizic cat si dpdv intelectual?
Nu am incredere deloc in mine in tot ceea ce fac pe plan personal, sentimental si profesional si nu numai. Am 24 de ani, masterand anul 2 marketing ASE.

Răspuns Câştigător
| Maryuk해바라기 a răspuns:

Asa eram si eu..ma regasesc in ceea ce ai zis(mai bine zis ma regaseam )

Eu singura am realizat ca sunt multe "animale" pe planeta asta si foarte putini oameni
Vezi tot ce e bun in tine. gandeste cate broaste raioase sunt dar care se cred printzi si printese

De ce sa nu ai incredere in tine?

| Liviu_2019 explică (pentru Maryuk해바라기):

Am avut multe esecuri sa zic asa si de aia mi-am pierdut increderea in mine!

| Maryuk해바라기 a răspuns (pentru Liviu_2019):

Eu am 20 de ani ...stau de 2 ani acasa(am dat de 2 ori la psihologie(FARA TAXA) ..si ce sa vezi.La interviu am fost de 9-10 dar fara banuti am fost de kk Si am ramas acasa. :X asa de dragut :X

Bani nu am.
Noroc nu am.
SerVICIU nu am.
Parinti am dar nu am.
Prieteni am dar nu am.
Viitor nu am.

Dar am.
Un caine :X
Ce ar trebui sa fac?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| ionela22 a răspuns:

Ar trebui sa ai incredere mai multa in tine tiai format o parere gresita si tiai intiparit acest lucru in capul tau. Orice om are calitati dar si defecte si ar trebui sa ne uitam si la calitatile noastre nu numai la defecte si mie imi este greu sa cred ca tu ai aceste defecte.Si tine cont la ceea ce spun cine tine la tine te place asa cum esti, iar frumusetea sufletului face de 2 ori mai mult ca cea fizica pentru ca asta se duce cu timpul.Nu trebuie sa te judeci asa de aspru, ai incredere in tine si vei avea mult mai mult de castigat.Nu exista oameni idioti atunci cand te-ai nascut Dzeu ti-a dat doua maini, picioare cap si multi nu stiu ce sa faca cu ele.Nu rezolvi nimic daca te inchizi in tine, nu ai incredere, ambitie.Fii tare!

| Liviu_2019 explică:

Ce pot face daca am o parere execrabila despre propria persoana ( stiu ca suna idiot aiurea dar va spun ce simt) atat dpdv fizic cat si dpdv intelectual?
Scuze gresisem un cuv!

Nu am incredere deloc in mine in tot ceea ce fac pe plan personal, sentimental si profesional si nu numai. Am 24 de ani, masterand anul 2 marketing ASE.

| Liviu_2019 explică:

Doresti sa vorbim pe mess?