| GiaGe a întrebat:

Ce pot face daca se intampla lucruri ciudata in casa(se aud scarile,se dechid usile si se inchis,dispar anumite lucruri,se aude ca primesc mesaj pe teleffon,dar de fapt nu e nici un mesaj,am senzatia ca cineva ma urmareste si ma priveste)pentru a scapa de ele?(intr-o noape eram mai multi prieteni si am facut spiritism,cand am facut lucrul acela s-au intamplat chestii oriblie(s-au zguduit scarile,s-a auzit o pocnitura la etajul casei, telefonul unui prieten a iesit din buzunar)

Răspuns Câştigător
| MirelaNicoleta a răspuns:

Pai sa chemi un preot. Poate in acea casa a murit, in trecut, cineva care a plecat mult prea brutal dintre noi, eu asa stiu ca se spune ca spiritele sa intorc sa isi rezolve lucrurle ramase neterminate. Poate este doar in imaginatia ta.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns:

In primul rand, daca esti singur acasa nu lua seringa, in al doilea rand, daca se aduna toti tovarasii la tine, nu trageti toti din "pipa pacii"...in al 3 lea rand, mergi sa te spovedesti si nu te mai uita la filme horror, poate faci si o sfestanie pentru linistea ta sufleteasca. Si nu mai faceti spiritism, uitati-va la filme xxx, e mai putin periculos.

| RexCuParuCret a răspuns:

Inainte sa iti dau un raspuns te intreb inca odata nu ma intelege gresit dar trebuie sa stiu daca:
Intrebarea e pusa la misto sau nu.

| GiaGe explică (pentru RexCuParuCret):

Nu e pusa la misto!

| RexCuParuCret a răspuns (pentru GiaGe):

Bun, fi atent aci:
1.In locul tau nu as apela la un preot(depinde de preot) exista persoane care au Har Divin sa se ocupe de duhuri necurate.
2.Ai o biblie in casa?
3. Daca da atunci citeste si ai sa vezi ca doar prin Iisus Hristos se pot scoate draci afara, El fiind de alfel si primul care a scos draci afara de cand e lumea.
Deci draci nu fug de aghiasma sau de tamaie ci fug de Hristos.
4.Cateva lectii despre draci:
matei cap 12:43-45(atunci cand esti posedat)
''Duhul necurat, când a ieşit dintr-un om, umblă prin locuri fără apă, căutând odihnă, şi n-o găseşte.
Atunci zice: „Mă voi întoarce în casa mea, de unde am ieşit.(are nevoie de ''gazde'') Şi, când vine în ea, o găseşte goală, măturată şi împodobită.
Atunci se duce şi ia cu el alte şapte duhuri mai rele decât el: intră în casă, locuiesc acolo, şi starea din urmă a omului acestuia ajunge mai rea decât cea dintâi. Tocmai aşa se va întâmpla şi cu acest neam viclean."
matei cap 8:28-34
''Când a ajuns Isus de partea cealaltă, în ţinutul Gadarenilor, L-au întâmpinat doi îndrăciţi care ieşeau din morminte. Erau aşa de cumpliţi, că nimeni nu putea trece pe drumul acela.
Şi iată că au început să strige: „Ce legătură este între noi şi Tine, Isuse, Fiul lui Dumnezeu? Ai venit aici să ne chinuieşti înainte de vreme?"(observam ca dracu vorbeste si spune ca ai venit sa ne chinuiesti inainte de vreme!? asta inseamna ca la sfarsitul lumii draci is vor avea partea in iad)
Departe de ei era o turmă mare de porci care păşteau.
Dracii rugau pe Isus şi ziceau: „Dacă ne scoţi afară din ei, dă-ne voie să ne ducem în turma aceea de porci."
„Duceţi-vă", le-a zis El. Ei au ieşit şi au intrat în porci. Şi deodată toată turma s-a repezit de pe râpă în mare, şi a pierit în ape.(observam iarasi ca draci pot intra in animale si se pare ca i-a facut pe porci sa inebuneasca)
Porcarii au fugit şi s-au dus în cetate de au povestit tot ce se petrecuse şi cele întâmplate cu îndrăciţii.
Şi iată că toată cetatea a ieşit în întâmpinarea lui Isus; şi, cum L-au văzut, L-au rugat să plece din ţinutul lor.''
Acum sa vedem cum putem avea putere peste duhurile necurate.
Luca cap 10; 17-22
''Cei şaptezeci s-au întors plini de bucurie şi au zis: „Doamne, chiar şi dracii ne sunt supuşi în Numele Tău."(In Numele Tau- asta inseamna ca doar in Numele Lui Hristos putem scoate draci)
Isus le-a zis: „Am văzut pe Satana căzând ca un fulger din cer.( pentru ca pana atunci nimeni nu putea sa scoata draci afara)
Iată că v-am dat putere să călcaţi peste şerpi şi peste scorpioni şi peste toată puterea vrăjmaşului: şi nimic nu vă va putea vătăma.(cred ca intelegi ca se refera la draci/vrajmasul)
Totuşi să nu vă bucuraţi de faptul că duhurile vă sunt supuse; ci bucuraţi-vă că numele voastre sunt scrise în ceruri."
În ceasul acela, Isus S-a bucurat în Duhul Sfânt şi a zis: „Tată, Doamne al cerului şi al pământului, Te laud pentru că ai ascuns aceste lucruri de cei înţelepţi şi pricepuţi, şi le-ai descoperit pruncilor. Da, Tată, fiindcă aşa ai găsit cu cale Tu.
Toate lucrurile Mi-au fost date în mâini de Tatăl Meu; şi nimeni nu ştie cine este Fiul, afară de Tatăl, nici cine este Tatăl, afară de Fiul şi acela căruia vrea Fiul să i-L descopere."
Ioan cap 10:30
''Eu şi Tatăl una suntem."
Totusi daca vrei sa mai vorbim despre astfel de subiecte da-mi add la prieteni.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Fa o festanie