| Hanryk a întrebat:

Ce pot face in cazul in care vreau sa devin un om mai bun din toate punctele de vedere, adica sa nu mai fiu violent, sa nu jignesc, sa nu fac rau altuia, dar anumiti oameni sunt violenti cu mine, ma jignesc si isi bat joc? Din cauza acestor oameni eu nu am cum sa fiu un om mai bun, fara violenta ei nu se potolesc.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Iei niste calmante. Nu e vina ta ca si oamenii sunt animale care reacționează. Esti om si te aperi. Poti lua medicamente antistres prescrise de un doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibil cu exceptia cazului in care bagi spaima in ei si se muta de acolo.

| Kerre a răspuns:

In momentul in care devii mai "bun" si milos atunci toti vor vedea o slabiciune in tine si se vor lua de tine de dragul de a arata cat de smecheri sunt ei, cu asa specimene nu prea ai sansa sa devii chiar bun in aceasta tara pana nu bagi frica.

| Basthet a răspuns:

Bună! Îndepărtează-te de ei și nu îi lua în seamă. Dacă răspunzi cu violență la violență, nu ești mai bun decât ei.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Renunta la ei, daca acesti oameni sunt o influenta rea atunci scapa de ei, sunt putini care constientizeaza ca si relatiile care le considera bune intre oameni pot afecta negativ si fara sa.si dea seama.