| MiRyyy a întrebat:

Ce pot face pentru a ma integra mai usor intr-o scoala noaua? am niste colegi foarte enervanti si fitosi...va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca nu iti place de noii colegi nu-i bagi in seama si iti vezi de ale tale, poti incerca sa cunosti lume mai linistita cu mintea rece.

6 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Si eu am fost asa. Dar la inceput e mai greu, pana va cunoasteti. Dar eu am fost la un liceu si m-am mutat de acolo fiindca profesorii nu erau mai maturi decat elevii, iar elevii erau varza.

| Roxana6277 a răspuns:

Incearca sa fi deschis/a la mai multe tipuri de oameni si sa incerci sa-i intelegi. Daca ii asculti si ii ajuti si daca nu barfesti mai deloc lumea o sa te considere o persoana buna si o sa vrea sa te cunoasca. Da-le sfaturi celor din jurul tau si daca cineva iti cre parerea despre ceva iar tie nu iti place acel lucru zi-i ceva de genul '' Tie iti sta bine, dar nu este ceva chiar pe gustul meu'' sau ''Este chiar dragut si sigur o sa le placa si celorlalti''. Nu trebuie sa le spui direct oamenilor ce gandesti. Incearca sa formulezi raspunsul astfel incat sa-l multumeasca pe celalalt dar sa nu fie o minciuna.

| LollyPoop a răspuns:

Pai ai putea sa gasesti o fata care este mai retrasa dar asta ar insemna sa te transformi intr-o fta retrasa...asta daca esti fata:d.

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Fi fitoasa sh u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigură că nu toţi colegii tăi sunt enervanţi şi fiţoşi.Nu trebuie să vorbeşti cu toţi,ci doar cu cine vrei,cu cine simţi că te-ai putea înţelege. Încearcă să fii sociabilă,să zâmbeşti,să povesteşti, să asculţi, iar restul o să vină de la sine. Baftă!

| MiRyyy explică:

Am incercat in toate modurile.sa fiu la fel de fitoasa ca ei nu pot, sa ii cunosc, ii cunosc perfect pe toti...tot ce fac acum este sa nu bag pe nimeni in seama, iar ei incearca non/stop sa vorbeasca cu mine dar nu mai am eu de ce sa vb cu ei.multumesc tuturor!