| denisaalexandru01 a întrebat:

Ce pot face sa nu ma mai inrosesc atat de repede la fata. uff urasc asta l mine sadmereu mi se intampla mai ales cand ma intalnesc cu prietenul meusadc pot face?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haaaaa, nimic, tie ti se inroseste doar fata, mie mi se inroseau si urechile si mainile si aveam un gol in stomac pana la senzatie de voma de la emotii, aud despre fluturasi in stomac, ce fluturasi mie imi era rau de-a binelea, luam cate 3 guyri de aer, si le descantam : 1.nu-mi mai este teama, 2, ma simt bine si trebuie sa fiu prezenta, 3.hai termina cu prostiile.

| usernamealy a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva in privinta asta pentru ca asa esti u nu poti controla asata. oare daca te dai cu fond de ten se mai vedethinking

| St!L a răspuns:

Ce draguthee hee. Toata lumea se mai inroseste uneori nu cred ca se poate face ceva in privinta astahee hee

| andreea8888 a răspuns:

Hmmm...Pai sa vedem ce poti face...
1 Fond de ten efect natural
2 Nu te mai gandesti la cat de mult urasti chestia asta, ci la cat de dulce esti cand obrajii tai sunt rosii ca si cum ai fi pus un fard(chestie pe care femeia intr-adevar si-o doreste, iar tu ca o ai, o refuzi)
Fi sigura ca sunt multe persoane care te simt ca pe o persoana nu falsa, dar foarte emotiva si dulce, in timp ce tu iti creezi probleme pentru chestii care fac parte din tine, pentru ca esti naturala si nu reusesti sa ascunzi trairile si emotiile care in acel moment te cuprind!
Eu rosesc destul de des, si am trecut de mult de perioada in care multa lume considera a fi normal sa rosesti, dar, ma simt sincera si emotiva!
Te sarut si iti trimit 2 bujori care sa te insoteasca mereu pe obrajori!happykiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum este, si pe mine ma enerva la culme schimbarea culorii pielii cand o emoţie era prea puternica, de aceea mi se dădea de gol orice lăcrimioara, orice bucurie, orice nerv, până la urmă am încercat cu fond de ten, a fost greu până mi-am găsit nuanţa, dar apoi nu mi-am mai făcut probleme.
La urma urmei sa stii ca unele fete ar da orice sa aiba o nuanta mai rosiatica in obraji asa ca bucurate de timiditatea ta ce iti face fata adorabila happy

| bluesky a răspuns:

Asa sunt si eu, eu ma rosesc si cand rad, nu de emotii, doar ca asa sunt eu...stai linistita! Nu e nimic rau in asta, arata ca ai sentimente!winking

| Aly_8868 a răspuns:

In primul rand de cand te cunosti cu el? daca mai bine de doua luni nu ar fi trebuit sa te inrosesti gandeste-te ca este prietenul tau este ca si cum ai fi vorbit cu fratele tau(daca ai) sau cu tatal tau nu te vei mai inrosii gandindu-te ca este cineva normal te aranjezi frumos si daca iti face un compliment, da, atunci nu este nimic daca te inrosesti pentru ca esti mai rusinoasa poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta pana pe la 19 ani ma inroseam la fata destul de des si din orice motive in special iarna cand ieseam putin afara imediat deja eram rosie ca focul si nu'mi explicam de ce ca nu imi era frig laughing pe urma cand vorbeam cu oricine sau stateam pur si simplu ori schimbam climatul de la rece la cald aceeasi situatie si am incercat de toate numai sa scap de rosiata asta ca ma exaspera, pana intr'o zi cand mi-am dat seama ca asa este firea mea si nu am ce face decat sa nu ma intereseze parerilor altora despre mine si a functionat foarte bine pentru. mine big grin acum am devenit o persoana mai puternica tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa fac sa nu mai ma inrosesc la fata in mai ales in cazurile de schinbare te temperatura rece, cald-cald, rece

| flower37 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, si i chiar naspa, nu stiu ce sa zic un sft de-al meu ar fi sa fii mai increzatoare si mai tupeista,, dar cel mai simplu ar fi operatia aceea pentru transpiratie, care am auzit ca iti reda viata normala, succes

| Dan_Adrian_1986_IfWD a răspuns:

Https://ereutofobie.ro/ despre frica de a te inrosi si cum poate se poate trata. Exista si o operatie pentru aceasta fobie daca aceasta fobie s-a cronicizat foarte tare.