| LollaLolipop a întrebat:

Ce pot face sa retin mai bine la scoala definitii sau sa invat mai bine bunica mea a fost invatatoare si cu ea invat pe zi 5-6 ore dar nici cum nu pot retine crying plsss ajutati-ma...funda...am luat lecitina dar nu functioneazasad

2 răspunsuri:
| PanaDeIdei a răspuns:

Invata logic big grin... daca nu tii minte formula in sine, demonstratia te ajutawinking... daca nici asa nu reusesti, citeste cu voce tare si scrie de mai multe ori pe o foaie esenta. funda?batting eyelashes

| bbubby a răspuns:

Pai primul pas e sa vrei... citeste lectia dinainte de 2-3 ori. apoi o imparti pe secvente scurte. eu asa am procedat iar cu timpul memoria se invata si vei ajunge sa retii usor