| MickyloveAndySixx a întrebat:

Ce pot sa imi iau sa nu mai am fire arse (sa mi se faca la loc...), despicate si etc?
[ceva creme, masti, sampon de par! big grin ]

VREAU RASPUNSURI DE LA CEI CARE AU INCERCAT SI STIU CA CHIAR MERGE! nu numai din reclame!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Firele de par nu se mai lipesc la loc(definitiv)...eu am insa un ser pentru varfuri de la avon care le lipeste momentan si nu mai sunt asa vizibile(adica te ajuta sa nu il mai tunzi asa des) si previne sa nu se mai despice si restul parului.Ia-l macar o data sa vezi cum e...

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

Cum se numeste? big grin si cat costa? big grin

| Bondarel99 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Http://macnetize.com/......-Serum.jpg
E in jur de 15 lei...luna trecuta era la promotie cu 10 lei, depinde de catalog.

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

Si... scrie acolo cum se aplica? big grin
Mai bine spune-mi tu... blushing

| Bondarel99 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Eu il aplic pe parul uscat dupa ce il intind cu placa.

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

thinking ok! multumesc! acum m-am uitat sa vad in catalogul de acum cat este... este 15, 99 adica 16! :*:*:* MULTUMESC >big grin

| Bondarel99 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Cu placere.
Eu il am si pe asta
http://2.bp.blogspot.com/......CN1719.JPG
pe care il aplic pe parul umed inainte sa se usuce.

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

M-am uitat si la ala! blushing
ala cu ce ajuta? big grin
si nu iti face parul cum ar fi cu ulei? raised eyebrows k asa pare! straight face

| Bondarel99 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Nu,nu trebuie sa iti dai mult.E un tratament care ajuta parul sa nu se mai deterioreze asa tare, la mine ajuta si ca protectie pentru placa.

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

Ok! MULTUMESC! :*

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

Mi-ai salvat parul de la o viata cruda! happy laughing :*

| Bondarel99 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Nu iti face prea mari sperante, uleiurile alea doar vor hidrata putin parul si il va face sa para sanatos, dar parul odata deteriorat, nu se mai poate reface...

| MickyloveAndySixx explică (pentru Bondarel99):

Da... dar nu trebuie sa ma tund periuta! straight face

15 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Parul nu se mai face la loc. nu e ca si cum s ar putea lipi inapoi ca sa nu mai fie despicat.
il tunzi si il tunzi bine. apoi te speli pe par la 2-3zile. apoi folosesti o masca de par hidratanta. care? intrebi o coafeza care poate sa ti vada parul si sa ti recomande ceva pentru problema lui.

| MickyloveAndySixx explică (pentru SunnyDay88):

Stiu faza cu tunsul... dar nu ma tund periuta! am parul mare!
mi ars prea mult din el! de despicat nu e mult... dar mi foarte mult ars, am parul destul de lung! si nu vreau sa ajung periuta! urasc asta! mam mai tuns eu pana la umeri si dupa am plans 3 saptamani!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Ori il suporti asa ori il tunzi. nimeni nu ti cere sa l tunzi periuta. doar un cm mai sus de unde incep probleme. nu te mai vopsi si cand e soare afara, la vara tine l acoperit. stai calma... parul creste tot timpul, sa nu pierzi altele care nu se pot recupera nu parul.