| Loka a întrebat:

Ce pot sa-l mai intreb pe iubitul meu.in afara de cf, cum ai dormit, si din asteabig grin.

Răspuns Câştigător
| GeorgiV a răspuns:

Bună! Eu spun că pentru a putea avea discuții interesante și utile cu iubitul tău, trebuie să fi tu. Și asta, evident se răsfrânge în discuțiile voastre!
Eu, spre exemplu, pot vorbi absolut orice cu prietenul meu: de la mâncare, somn, aspectanțe, pe unde se îndreaptă viața mea și a lui, Univers, spiritualitate, alpha și omega, la iubire, sex, amiciții, filme, etc. TU ce poți vorbi cu prietenul tău?
Nu poți vorbi cu el pentru că nu ai cu cine? Nu te ascultă, nu vă potriviți, nu te înțelege?
Nu poți vorbi cu el alte lucruri pentru că ți-e frică de reacția lui?
Sau nu poți vorbi cu el altceva altfel pentru că ești în lipsă de inspirație sau nu știi nici tu cu ce să începi?
Eu zic că atunci când nu poți spune ceea ce vrei să spui, e trist! De ce? Pentru că nu te poți experimenta ca fiind tu însuți! Și asta de obicei din frică, comoditate, dezinteres, judecăți de valoare eronate asupra celuilalt.
Dacă vrei să faci, zici, experimentezi lucruri noi, scapă de barierele impuse de tine.
Spor, și numai bine!

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Ma mai iubesti? laughing) sa vezi cum reactioneaza big grin

| idontknow_3398 a răspuns:

Lol.