| ElenaZamfi a întrebat:

Ce profil ar trebui sa urmez la liceu, ca mai apoi sa ma ajute cu ceva, deoarece vreau sa urmez o facultate de psihologie?
Un profil uman sau real? Am la alegere intre: mate-info, filologie, stiinte ale naturii si stiinte sociale? Funda, pentru un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| roxanagabriella a răspuns:

Părerea mea este să optezi pentru ştiinţe sociale. În fapt, ştiinţe sociale înseamnă: psihologie, sociologie...Sau poţi face orice alt profil, deoarece în facultate vă ia de la zero. Astfel dobândeşti mai multe cunoştinţe:în liceu afli despre ştiu eu ce limbi stăine (filologie) sau ceva matematică, iar în facultate faci psihologie. Oricum liceul nu prea are relevanţă... Dar cred că cel mai bine este să faci ştiinţe sociale, pentru că la psihologie se dă admitere şi trebuie să ai ceva cunoştinţe

6 răspunsuri:
| secrets a răspuns:

Sincer la filologie.Nu ai ce face la mate-info sau stiinte daca vrei sa faci psihologie.Numai bine!

| MrsDraguttza a răspuns:

Profil uman
Stiintele naturii

| CeQe a răspuns (pentru MrsDraguttza):

Gresit.Stiintele Naturii se bazeaza pe profil real si Stiintele Sociale se bazeaza pe profil uman. Poate ai vrut sa zici Stiintele Sociale.

| MrsDraguttza a răspuns (pentru CeQe):

Da... scuze

| MarYan00 a răspuns:

Hopa hopasmug
buna!
lasa-mi id-ul tau sa vorbim
si eu vreau sa fac la fel :p

eu sunt la mate-info. abia anul asta (cls 10) am descoperit pasiunea pentru psihologie happy

ceau :p

| roxanagabriella a răspuns:

Mulţumesc happy