| Henrypericolpublic a întrebat:

Ce profil de liceu recomandati? Care vi se pare mai bun?
Voi pe ce profil sunteti?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista profil de liceu mai bun sau mai rau, pentru ca fiecare copil isi alege o profesie diferita.
Ceea ce tie IT-ul ti s-ar parea un profil excelent, pentru unul care doreste sa devina medic si alege liceul sanitar, IT-ul i se pare foarte prost si de neinteles.
Asadar, intrebarea ta nu face sens!
Liceul ti-l alegi singur-singurel, in functie de dorinta ta profesionala si ce doresti sa profesezi toata viata.

| Donsavas a răspuns:

Profilul la care tu te pricepi cel mai bine. Oricum, la facultate nu intereseaza pe nimeni la proba de admitere pe ce profil ai fost.