| PerfectDefect a întrebat:

Ce profil sa fac la liceu? Vreau ceva fara matematica, fizica, chimie.

Răspuns Câştigător
| εїз Ir εїз a răspuns:

Filologie, stiinte sociale.Acolo faci multe limbi straine. Dintr-a 10-a nu mai faci matematica!(asta e la filologie). La stiinte sociale faci multa romana, logica psihologie, istorie.

| Nedelcu_Taisia_1970 a răspuns (pentru εїз Ir εїз):

Scuze ca te intreb, chiar e o intrebare stupida, dar cam ce se face la filologie? laughing

| Desh a răspuns (pentru εїз Ir εїз):

Poți intra la Universitatea Hyperion din București Departamentul de Științe Naturale cu profil de filologie?

6 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Filologie e clar profilul potrivit pentru tinetongue

| angeltyo a răspuns:

Filologie. Eventual, filologie bilingv; daca itit plac limbile straine. Stiintele naturii, dar ai nevoie de chimie. Sau stiinte sociale; axat mai mult pe psihologie si logica.

| laviniaerg a răspuns:

Stiinte sociale sau filologie. ori o clasa de bilingvwinking

| cioacamicadetaur88 a răspuns:

Mate-info