| DenisStan a întrebat:

Ce repercusiuni sunt pentru utilizarea castilor on/in ear, zilnic aprox. 1-2 ore (in mare toata ziua)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit timp de 3 ani casti on-ear de la Sony. Chiar si cate 6 ore zi, sunet maxim sau aproape maxim. Ce sa vezi, mi-a afectat auzul.8 luni am avut senzatie de urechi infundate. Am crezut ca am dop de ceara, dar nu. Am renuntat la ele in favoarea celor care vin in pachetul telefonului. Si ascult mai mult de 2-3 ore/zi la volum moderat.

In cazul tau nu ar trebui sa faci exces. Exces de sunet. Poti asculta, dar nu neaparat sa iti bubuie in timpane.

| DenisStan explică (pentru anonim_4396):

Si eu am avut senzatia de urechi infundate, am facut o mica pauza si mi-a disparut. Insa de ascultatul la maxim, prefer de mult timp sa ascult cam pe la jumate ( la telefon) inainte de a imi spune ca vol. Max poate dauna auzul

1 răspuns: