| elenadic a întrebat:

Ce rol credeti ca are sociologia in viata cotidiana? cel mai bun raspuns il premiez

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Are rol mare, ne invata sa socializam cu semenii nostri!

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Are un rol limitat daca e sa privesc strict din perspectiva mea.Socializezi pana in momentul cand esti satul de barfe si tot la tine te intorci la finalul zilei. Daca esti insa extrovertit, singuratatea te omoara, simti ca se strang peretii cand nu ai oameni langa tine.Socializarea depinde de oameni, de felul lor de a fi