| jdavy209 a întrebat:

Ce s-ar fi intamplat daca Adolf Hitler ar fi castigat al II-lea razboi mondial, in special cu Romania?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca are nici un sens sa inventam scenarii, la o situatie demult inchisa si terminata!

| johnnny123 a răspuns:

Avand in vedere ca Romania a intors armele impotriva lui Hitler, tu ce crezi ca s-ar fi intamplat cu noi?

| Meme10Meme a răspuns (pentru johnnny123):

L-ar fi pus pe Antonescu înapoi

| Floridori a răspuns:

Tind sa cred ca lumea, sau cel putin Europa (inclusiv Romania) ar fi fost un loc mult mai bun.Dar sunt doar teoriile si parerile mele personale...

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ne era mult mai bine tuturor si societatea ar fi fost alta intr-un sens mai bun. Vezi ca sunt si clipuri pe yt pe subiectul asta cu toate ca multe is aberatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

România posibil să fii păstrat Basarabia.

| FantasyBoy a răspuns:

Am fi devenit ogorul/gradina de zarzavaturi/livada Reich-ului, si am fi fost prasiti doar ca rasa de stapani sa aiba servitori, sclavi pe plantatie... aveti grija ce va doriti, ca s-ar putea sa primiti!

| LilWatamaloon a răspuns:

Sunt multe necunoscute în ceea ce-l privește pe Hitler. El voia să devină un artist plastic, avea unele tablouri chiar foarte bine realizate, dar școala de arte l-a considerat un mediocru, o persoană ce nu avea nimic special și de acolo s-a dus în direcția opusă către armată și ocult. Ura extrem de mult evreii, ceea ce ar fi însemnat că la ora actuală nu mai existau acei oameni, nici în România, foarte mulți oameni ar fi murit de foame, ar fi fost munciți până la leșin. În ceea ce privește ocultul, ar fi experimentat pe oameni nevinovați peste tot în lume și ar fi devenit totul public, nu cum se crede acum că armata ar ascunde treburi dubioase. Cum a mai spus cineva în comentarii, să sperăm că nu va mai apărea așa ceva și lumea de acum e ok.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Sincer, cred că ar fi fost un loc mai bun.