| ir3al a întrebat:

Ce s-ar intampla daca hackerii ar ataca facebook-ul? Ne fura poze sau cum? Ca nu intelegthinking

Răspuns Câştigător
| TheFACKYouTub a răspuns:

Sa ai cont pe fb nu e periculos.
dar de exemplu sunt aplicatii care nu le poti folosi pana nu iti dai acordul sa iti poata folosi informatiile tale,adica are acces la informatiile tale ca si cum ai fu acea persoana.e ca atunci cand bagi in chirie pe cineva, are acces la casa ca si cand ar fi casa chiriasului. daca intelegi
Si unlele aplicatii sunt virusi si se foloseste de contul tau ptra a trm msj la persoanele din agenda ta, etc etc.dar nu e periculos sa iti faci cont.Noua ce sa ne faca.doar ai poze etc, nu ai conturi bancare si pinuri pe fb
deci poti sa-ti faci cu incredere

14 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Oricine-ti poate fura pozele de pe facebook, nu-i mare paguba. Nu tu ai de suferit in caz de un atac al hackerilor, ci staff-ul facebook. Fiindca vor avea pierderi de zeci de milioane de dolari in doar o zi de inactivitate...

| ir3al explică (pentru Ronnix):

Eu ziceam pentru ca am auzit ca hackeri iau poze si le posteaza pe net.este adevarat?:d

| Ronnix a răspuns (pentru ir3al):

N-am auzit de hackeri ce-ti fura pozele si le posteaza pe internet. laughing Ce au ei de castigat din asta? Nimic... in concluzie, niciun hacker n-ar fi interesat in a face un lucru atat de josnic.

| ir3al explică (pentru Ronnix):

Pai atunci, ce rol au hackerii astia? Adica ce fac ei mai exact?

| Ronnix a răspuns (pentru ir3al):

De ce vorbesti despre ei, daca nici n-ai idee cu ce se ocupa?

| ir3al explică (pentru Ronnix):

Voiam sa imi fac facebook dar imi era frica sa nu imi ia pozele

| Ronnix a răspuns (pentru ir3al):

Oricine-ti poate lua pozele, dar nu vad ce ar putea face cu ele...

| TheFACKYouTub a răspuns:

Copii,hackerii,nu fura poza de la noi.ce sa faca cu ele. pozele le poate lua care vrea.cand zici ca esti de acord cu trmenii si conditiile impuse de staful FACEBOOK.le poate cpoia toti.hackerii ar ataca sistemul informativ fb, pentru a transmite virusi, nu de genul acelor aplicatii.deci nu ii intereseaza de noi puriceii dupa fbwinking.Pe ei ii intereseaza date personale si mai ales vedetele si ar face public ceea ce vorvesc ele pe privat.dar nu se compilica ei cu facebook.hackerul daca ar face cv,ar intra la ce de la NASA, CIA FBI etc, si ar face pagube enorme.dar nu te gandi ca tu devii hacker daca ai sa cauti programe pe net.ai sa gasesti doar virusi enorimi si tu crezi ca te faci hackerwinkingDeci in concluzie cei care iau emailurile vedetelor si dupaceea cer bani pentru nu a fi facute publice nu-s hacker, doar ca nu au ce face in timpul liber.hackerul petrece 24/24 in fata la PC.instaleaza N virusi care faca in asa fel ca totul sa ajunga pe hardul lui, si iti poate controla conturile bancare etc etc.
P:S scuze greselile de scriere.thx

| ir3al explică (pentru TheFACKYouTub):

Deci, nu este periculos sa iti faci facebook?

| TheFACKYouTub a răspuns (pentru ir3al):

Normal ca nu.e site de socializare, adica vb cu oameni, e facut pentru ati face mai muti prieteni

| TheFACKYouTub a răspuns (pentru ir3al):

Sa ai cont pe fb nu e periculos.
dar de exemplu sunt aplicatii care nu le poti folosi pana nu iti dai acordul sa iti poata folosi informatiile tale,adica are acces la informatiile tale ca si cum ai fu acea persoana.e ca atunci cand bagi in chirie pe cineva, are acces la casa ca si cand ar fi casa chiriasului. daca intelegi
Si unlele aplicatii sunt virusi si se foloseste de contul tau ptra a trm msj la persoanele din agenda ta, etc etc.dar nu e periculos sa iti faci cont.Noua ce sa ne faca.doar ai poze etc, nu ai conturi bancare si pinuri pe fb
deci poti sa-ti faci cu incredere

| sunetul a răspuns:

De fapt cred ca e diferit, acesti hackeri fura poze si le vand oamenilor mai in varsta sa se holbeze.
Dar nu doar asta, poate iti ia poza si sa o scota la imprimanta dupa care si-o lipesc de buletin si se dau alte persoane.
Sau isi face cont cu poza furata si sa vorbeasca cu prieteni tai si sa le ureze de sanatate!
Funda?

| ThatGirl19 a răspuns:

Da probabil adica eu asa credlaughingVor fura pozecryingconturicryingchestii cryingsi facebookul s-ar numi hackerul laughingAr fi naspa sadFundita?

| EpicSmile a răspuns:

Intr-adevar oricine iti poate lua pozele de pe facebook. Singurii hackeri de care trebuie sa te temi sunt "inamicii " tai care ar vrea sa-ti afle parola ca sa-ti vada conversatiile sau sa posteze ceva urat de pe profilul tau. In rest nu au ce sa faca.winking

| CiurlaBBogdan a răspuns:

Nu are cum sa iti fure pozele... si eu pot sa intru acuma pe facebook si sa copi fain frumos o poza si sa o postez in alta parte... De afectat nu cred ca ne-ar afecta. DAR NU CRED CA O SA SE INTAMPLE CE PROBLEMA SA AIBA HACLERII CU FACEBOOK-UL?