| marizz a întrebat:

Ce sa aleg pentru bac, sociologie sau logica? Tinand cont ca sunt destul de limitat in timp, care ar fi cea mai accesibila? Am fost la meditatii la logica 3 ore dar nu pot sa zic ca am inteles mare lucru. Sa raman la logica sau sa ma mut pe sociologie?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ți-ar prinde bine să faci măcar o lună-o lună jumătate pregătire la logică înainte de bac pentru că sigur n-o să știi cum să abprdezi subiectul chiar dacă știi teoria. Cu o profesoară bună și dacă îți dai un pic interesu ai șanse să iei 10 la logică fără prea multă bătaie de cap și nici nu e toceală ca la sociologie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La logică totul ar trebui să fie logic. La sociologie vei avea mai mult de tocit.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să alegi la ce te descurci cel mai bine.

| Nemessys a răspuns:

Eu iti recomand logica. Este foarte usoara. Nu trebuie neaparat sa inveti teoria ci cum sa rezolvi exercitiile. Subiectul 1 A, da, trebuie teorie, sub I B e usor, trebuie doar sa faci un desen si sa stii putina teorie. SUB II si III e doar de putina atentie si exercitiile se repeta de la an la an. Deci poti invata cum se rezolva exercitiile, nu teoria.

https://www.youtube.com/user/15marcelrus

| Yurisa a răspuns:

Si eu recomand logica. In 2-3 luni de meditatii am parcurs toata materia si am luat 9, 8 la bac happy Am gresit din neatentie laughing
Problema cu sociologia e ca ai mult de tocit si profii pot fi subiectivi