| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac atunci cand simt ca nu mai pot? cand ma simt foarte singura? si cand vreau sa mor?

Răspuns Câştigător
| Nicole_7472 a răspuns:

Cand iti vine sa plangi,adu-ti aminte de clipele in care zambeai; cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait; cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca; iubeste-ti viata si mai ales prietenii; E cel mai de pret lucru
-asta e ceva care se gaseste pe net,dar cel mai bun remediu e sa fi puternica si sa iti spui mereu ca poti sa treci peste,e greu,stiu si eu cum e,dar viata merita traita pentru micile placeri care ni le ofera. Poate ca nu avem intotdeauna ce ne dorim,poate nu ni se intampla atatea lucruri bune cum am vrea, dar momentele alea in care suntem fericiti sunt de nepretuit si merita sa rezisti si sa spui in continuare ca poti sa treci peste orice greutati-si nu in ultimul rand, adu ti aminte ca nu esti singura orice ar fi si asta nu ti se intampla doar tie ci si altora happy

7 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Sa faci activitati care te binedispun.

| Robbe a răspuns:

Ba frate da ce intrebari pune-ti si voi...
Fa ce sti mai bine, n-ai cap?

| Ionica9119 a răspuns:

Faci ce fac si eu [din ce in ce mai des de la o vreme...]: vorbesti cu propria constiinta, si daca n'o scoti la capat, da'ti doua palme. Sigur te vei linisti.
Vorbesc foarte serios.

| Pompylik a răspuns:

Gandeste-te ca nu o sa mai fie niciodata ziua de azi.nu o sa mai fie 29.04.2011...va fi 29.04. 2012... niciodata nu vei mai vedea cum parintii tai plang, cum te tine cineva de mna, cum lumea e a ta, cum stii sa fi iubita!

| Odysee a răspuns:

I-a id meu si vb. Sunt psiholog. Te pot ajuta. Shadow_killer6

| INeverStopLoving a răspuns:

Indiferent ce sa intampla trebuie sa fii puternica si sa treci peste orice greutati, indiferent ce natura au ele. Cand te simti singura sau ai impresia ca lumea din jur te-a parasit, ocupa-ti timpul cu chestii dragute: pasiuni de-ale tale, suna-ti prietenii si iesiti in oras, distreaza-te cu familia ta (eu cred ca si cu ei te poti distra, nu numai cu prietenii tai). Eventual daca observi ca, facand toate astea, starea ta de spirit nu se schimba cu nimica, cel mai bine vorbeste deschis cu parintii tai, ei sunt persoanele care te vor ajuta neconditiionat si fara interese, indiferent despre ce este vorba. Orice problema are rezolvarea ei. Si solutia unei probleme apare atunci cand vrei sa rezolvi acea problema. Mult succes in noua ta schimbare :*

| dragonul96 a răspuns:

Adu-ti aminte de clipe frumoase si gandeste-te la lucruri pozitive