| PapushaDeCristaL a întrebat:

Ce sa fac ca sa adorm noaptea? stau in pat si nu pot sa dorm pana pe la 3 dimineata iar ziua dorm pana la 12? sincer chiar nu-mi place programul asta de somn, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| fsorin96 a răspuns:

Salut! Acest lucru se datoreaza faptului ca ti-ai schimbat ceasul biologic.Fa-ti o baie fierbinte, bea o cana de lapte, citeste ceva(cel mai bun somnifer la mine), asculta muzica in casti si stai intins cu ochii inchisi. Sper ca am ajutat.

6 răspunsuri:
| purpleice a răspuns:

Pai incearca sa te trezesti pe la 9 maxim 10 si ziua umbla,fa sport, fa curatenie, incearca sa te obosesti pentru a putea adormi mai usor si mai devreme.si eu aveam problema asta, asta-vara si mai aveam putin si incepeam scoala si eu aveam un program dereglat.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Fa un ceai de sunatoare si incearca sa te pui pe la 10 sa dormihappy

| Popcorncubranza a răspuns:

Bea un lapte/ceai cald, relaxeazate in pat si incearca sa dormi. Daca nu poti citeste o carte, asculta muzica lentawinking Succes la... dormitwinking

| anoniiim a răspuns:

Asa mi s.a intamplat si mie.recent :d. sh pot sa zic ca m.am trezit mai de vreme si seara am dormitt mai de vreme.si sfaturile celorlati sunt bune! successs

| Donzie a răspuns:

Incearca sa bei un pahar de lapte cald si eventual sa citesti o carte...

| AlxRasta a răspuns:

Fa efortul de a te trezi mai devreme, sa zicem 8-9 si seara vei fi frant(a), deci vei adormi mai devreme (: