| rap4us a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi imbunatatesc abilitatea de aruncare la cos?

Răspuns Câştigător
| AlexTitan a răspuns:

Incearca ca in viata de zi cu zi sa iti imaginezi ca joci basket si orice vrei sa arunci, arunci de la distanta cu mare precizie... o sa te obisnuiesti. Bafta tongue

7 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Sa practici basket.

| rap4us explică (pentru SamSon):

Un raspuns mai complex se poate?big grin

| SamSon a răspuns (pentru rap4us):

Sigur. Uite, poti sa te duci in orasul tau si sa te inscrii la cursuri de basket pentru incepatori, sau avansati, depinde daca ai mai facut sau nu. Sau, pur si simplu te poti antrena si acasa, daca ai un cos de basket. Dar nu-ti recomand, pentru ca sigur nu o sa executi miscarile corect. Deci, prima varianta e cea mai buna, parerea mea happy

| rap4us explică (pentru SamSon):

Am mai fost la baschet 1 an jumate am mai jucat si la sport si pe afara deci sa zicem ca de 2 ani joc baschet si cand incepe semestrul asta ma voi duce la BC Slam un club de baschet din Bucuresti

| SamSon a răspuns (pentru rap4us):

E ok asa

| dianainsta01 a răspuns:

Exersarea! cea mai buna solutie...

| Nicolicel a răspuns:

Exersare si concentrare.