| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu ma plictisesc asa tare?

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai:deseneaza,canta,danseaza,invata dansuri,scrie o carte,compune cantece/poezii/povesti,fa origami,fa quilling,fa machete, fa sudoku/rebus/integrame, joaca jocuri gen:3D Logic si Zuma,joaca ce jocuri iti plac,fa teste de personalitate,uite-te pe TPU,iesi afara(afara poti sa joci ping-pong,sa teplimbi cu rolele,sa alergi putin prin parc,sa stai pe o patura cu amicii tai si sa va jucati carti sau badminton sau volei daca ai minge de volei),fa-ti un blog,fa un film,modifica poze,cauta poze ca wallpaper,fa curat in calculator,fa curat in camera,joaca-te cu animalutul tau(daca ai),citeste,mergi la shopping,gateste,picteaza,fa-ti un jurnal,cauta-ti un hobby,colectioneaza lucruri,invata cuvinte noi in engleza,franceza sau ce limba iti place tie,imbogateste-ti vocabularul,viziteaza muzee, mergi la bunici, perfectioneaza-te intr-un anumit domeniu.Numai bine.

3 răspunsuri:
| dragalasa a răspuns:

Te poti uita la un documentar, la ceva ce iti place la tv, poti sa stai pe internet, sa vorbesti la telefon sau pe internet cu un/o prieten/a, sa chemi pe cineva sa iasa cu tine sa va plimbati, sa faci treaba in casa (gatit, spalat, maturat, etc), sa faci suplimentar ceva la o materie de la scoala, sa citesti, sa faci sport, sa asculti muzica, sa pictezi, etc. Poti face foarte multe lucruri in timpul liber. sper sa-ti fie de folos:*

| wookiebear a răspuns:

Pai. poti sa te joci niste jocuri sa iesi cu prietenele sa stai pe mess sau pe jocuri pe calc pe http://friv.com/ este un site ff bun de jocuri online sun 250 de jocuri acolo :| :)) sau sa vb la tel cu prietenele, daca ai minute, eu stau ore in sir cu prietenii la tel :D am abonament, sunt pe Orange, abonament de 1000 de min dar nu stiu sigur daca mai este pentru ca eu l-am facut de mult :D sau sa te duci la bazin/strand cu prietenii la inghetata/suc...o gramada de variante sau sa inviti niste prieteni la tine si sa faceti ceva nu stiu.:D sper ca ti-am fost de folos >:D< Funda?

| Allyiee a răspuns:

Eu, de obicei, cand ma plictisesc, ascult numai muzica, de toate genurile, si in acelasi timp, cant... dupa 5 minute, ma simt de parca am fost fericita in tot acest timphappy