| mejustme444 a întrebat:

Ce sa fac, ca sa nu mai am emotii cand ma asculta la muzica?(de față cu toata clasa, cantand singura iar toata lumea tace)...

Răspuns Câştigător
| Anarchy_9738 a răspuns:

Pur si simplu indeparteaza-ti frica.Nu trebuie neaparat sa-ti inchizi ochii si sa-ti imaginezi ca esti singura in sala. Emotiile sunt prezente in viata noastra la fiecare pas, practic ele ne construiesc existenta (printre altele).Nu te ingrijora ca toata lumea se holbeaza la tine.Canta pur si simplu.Canta pentru tine, nu pentru ceilalti si o sa vezi ca totul o sa mearga de la sine.Nu te chinui sa canti cat mai frumos, pentru ca o sa fie chiar invers.Gandeste-te ca in sala la momentul respectiv nu mai conteaza ce se afla in jur, contezi doar tu.Succes!

3 răspunsuri:
| blackrose269 a răspuns:

Nu te mai gandi ca toti se uita la tine si ca daca gresesti vor rade.Gandeste-te ca, canti pentru ca iti place si ca nimic altceva nu mai conteaza atunci. Daca nu te ajuta, inchide ochii si imagineaza-ti ca esti singura si ca nu te aude nimeni. Sper ca te-am ajutatbig grin

| Bluemind112 a răspuns:

Canta unei prietene bune sau sorei sau verisoarei etc dar sa fiti SINGURE si asigurate ca ai canti unei persoane dragi care nu tea auzit niciodata cantand si sa fie de varsta ta big grin si o sa iti treaca

| Raulittoo a răspuns:

Inchide ochii cand canti si gandeste-te la ce iti place si la versuri happy... sper ca te-am ajutat