| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa uit de o fata de la mine din clasa ca imi place de ea... si de amintirile frumoase pe care le-am avut? Ma apuca uneori nostalgia si depresia.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți altă fată. O fată de care îți place, nu este proprietatea ta.
De aceea te apucă depresia pentru că crezi că tot ce îți place trebuie să fie automat al tău. Înțelegi asta, că ceea ce îți place și îți trebuie nu este automat aș tău. Până înțelegi asta vei suferi de nostalgie și depresie.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai folosi termeni asa aiurea, depresia nu inseamna ca te gandesti tu la ceva si esti trist o zi/2, depresia e ceva pe termen lung.

| NoahKaan a răspuns (pentru Adry05):

Stiu. Am dfost in depresie. Si prin depresie ju ma refer ca ma gadeam la ea

| Violleta2022 a răspuns:

Cauti o alta fata!
Cui pe cui se scoate, cu alte cuvinte happy

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

E doar o tipa. Gaseste una care te place și aia e. Dar sa o placi și tu bineinteles. ‘))

| irina4219 a răspuns:

Distreaza-te. Fa ceva ce te face fericit. Stai cu prietenii tai. Pune melodia care iti place si cant-o cu cat mai multa pasiune. Poti sa treci peste sentimentele de tristete pe care le ai. Crede-ma, poti. Fa Rai din ceea ce ai. Gandurile noastre ne fac viata frumoasa sau urata. Tu alegi cum vrei sa fie. Daca te gandesti ca esti fericit, asa va fi si viata ta. Un sfat: nu incerca invers! laughing)