| Byb2001 a întrebat:

Ce sa fac daca mi-e dor de bunicii mei care nu mai sunt?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te impaci cu ideea ca lor le este foarte bine, acolo unde sunt acum.

| Naomidd77 a răspuns:

Au scăpat de multe necazuri de aici de pe Pământ! O sa iti treacă la un moment dat! Ocupa-ti mintea cu alte activități distractive! (Citeste, cântă, dansează, plimba-te, uită-te la filme sau seriale, etc). Timpul le rezolva pe toate! Fi tare!?

| Violleta2022 a răspuns:

Te uiti la pozele lor, si-ti amintesti de momente frumaose, petrecute alaturi de ei.

| DonEduardo a răspuns:

Sa accepti faptul ca nu mai sunt si sa crezi ca sunt intr-un loc mai bun.

| Crescent a răspuns:

Incerci sa mergi mai departe. Faptul ca te gandesti la ei si ca tie dor, nu o sa ti-i aduca inapoi. Incearca sa iti amintesti de momentele frumoase petrecute cu ei cand chiar simti nevoia de asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți un motiv real să lupți pentru el.