| Andreea11y a întrebat:

Ce să fac dacă o prietenă mai mare decât mine cu 4 ani mă evită?

Răspuns Câştigător
| maslinitza a răspuns:

În ce sens te evită?
Oamenii mai au nevoie și de spațiu personal și dacă nu e non-stop cu tine nu înseamnă că te evită.
Dacă totuși face asta în mod constant, încearcă să discuți cu ea și dacă nu se rezolvă, caută pe altcineva cu care să fii prietenă.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nimic. Cauti altă prietenă.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i dai pace, ca tu esti prea micuta pentru ea si ea nu te considera prietena, de aceea te evita si ignora.

Cauta-ti o prietena care are aceeasi anisori ca si tine, sa va jucati impreuna, sa vorbiti despre scolaa samd.

| AdioTPU a răspuns:

Poate că o sufoci și se simte încolțită sau poate nu îți este prietena adevărată. Oferă-i spatiu personal și.sau discuta cu ea și intreab-o direct de ce te evita.

| just4ubr2015 a răspuns:

Evito si tu prietenie cu sila nu se poate