| wasserfest a întrebat:

Ce sa fac? De la inceputul anului scolar dirigintele m-a mutat cu un baiat urat, prost, fraier, de care toti fac misto, il bat etc. (asta e adevarul); inainte stateam cu o fata, dar el a venit nou in clasa si inca un baiat, si a trebuit sa ne mute, iar eu am nimerit sa stau cu asta.
Problema e ca a inceput sa se ataseze foarte mult de mine, sa se indragosteasca de mine, dar mie nu-mi place de el in niciun fel. Zici ca e redus psihic, copil cu probleme mintale la cum aratat, se comporta, merge...doamne...
A inceput sa puna si mana pe mine (umar) cand vorbeste cu mine, se baga peste tot; daca de ex scriu la ceva, fac ceva trebuie sa intrebe el repede. Nimeni nu sta cu el in banca, in afara de mine, asta daca eu m-as muta cu altcineva care lipseste.
Ce sa fac? Ca sa scap de el? Sa nu se ajunga la modul serios de a se indragosti de mine?! Imi vine sa si plang. Am 17 ani.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand te gandesti ca toate spuneti ca interiorul cica conteaza, ce sa faci mutate in alta banca simplu

| SkyPilot a răspuns:

Ii pui clar in vedere ca iti displace si ai vrea sa nu te mai atinga si sa nu isi mai bage nasul in ceea ce faci tu. Si esti foarte hotarata sa respecte limitele impuse de tine.
Poti vorbi cu dirigintele. Ii spui ca individual a inceput sa se ataseze (NU indragosteasca) de tine, ca devine prea familiar, ca tie iti displace acest lucru foarte mult (dai exemplu cu pus mana pe umar) si ca ai vrea sa nu mai stai cu el in banca. Sa faca toata clasa cu randul happy

Răspuns utilizator avertizat
| kyliejenner a răspuns:

Vorbesti cu dirigintele si gata. Noi nu avem cum sa te ajutam.

| Burlacu006 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui nu il placi si sa nu se mai dea la tine iar daca nu intelege atunci vorbeste cu dirigintele explica-i care e situatia si roaga-l sa te mute cu altcineva.

| Bogdan6969 a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele tau, ii explici situatia si il/o rogi sa te mute cu altcineva.

| Dan515 a răspuns:

Cheama-ma ca ti-l aranjez eu! tongue