| casy a întrebat:

Ce sa fac, m-am indragostit de un baiat mai mare si este cel mai bun prieten al fratelui meu.cum sa ii spun ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
| ._6225 a răspuns:

Pai in niciun caz n-o sa mergi direct la el sa ii spui "bai eu te iubesc. Ce-i de facut?". Mai intai da-i de inteles subtil ca il placi, stii tu. Incerci sa te bagi in diferite discutii cu el, sa faci anumite gesturi prin care sa-i areti ca-l placi... etc. Vezi, poate iti raspunde la gesturi, poate te place si el. Dar ai grija sa nu fi prea directa si sa nu pari obsedata, ca s-ar putea sa nu mai dea ochii cu tine prea des...

1 răspuns:
| Bacemi a răspuns:

Nu poti sa te duci si sa ii spui asta pur si simplu. Incearca intai sa il cunosti mai bine, poate vezi niste chestii care nu iti plac. Apoi, daca esti sigura pe ce simti incearca sa ii arati asta. Priviri, atingeri, un flirt. Isi va da el seama. Daca va dori o relatie vei sti.