| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa ma simt mai bine?
(in afara de a face ce-mi place, pentru ca nu-mi place nimic)

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lumea nu se simte bine cand incepe sa gandeasca asta. Daca chiar vrei sa scapi de asta, ocupa-ti creierul cu altceva. (desi nu recomand)

| Sn4k3 a răspuns:

Invata sa-ti placa ceva, ca o sa ai viata grea daca nu.

| Nemessys a răspuns:

Te-ai gandit sa-ti iei un animal de companie?

| GoldenZenith a răspuns:

Cauta motivele pentru care nu te simti bine. Faptul ca spui ca nu-ți place nimic e un moft. Fa comparatie intre tine, copii bolnavi care sunt pe moarte, oameni cu handicap care își găsesc scopuri în viața si se tin de ele, oameni care mor deși au toata viața înainte. Poti sa te simti bine doar mâncând ceva ce-ți place, privind un film, facand o plimbare.
Dacă tot nu merge nimic, eu zic sa te duci voluntar pe la aia care cauta kamikaze. Macar iti găsești un scop. thinking

Răspuns utilizator avertizat
| BuLaNNNeL a răspuns:

Esti plictisit. Ia.ti 1 job.

| aimullah123 a răspuns:

1) Gaseste-ti un loc de munca
2) Socializeaza cat mai mult
3) Plimba-te pe jos cam 5-10 mii de pasi pe zi (exista aplicatii pe telefon care iti spun cati pasi ai facut).
4) Citeste o carte despre ceva care te intereseaza.
5) Evita dulciurile si excesul de carne
6) Evita statul in fata computerului sau uitatul pe telefon in exces.
7) Practica un sport: Tenis, inot, arte martiale, saritul cu parasuta etc.
8) Gandeste pozitiv

| Osneros a răspuns:

Mai iesi din casa.

Răspuns utilizator avertizat
| Osneros a răspuns (pentru Excalibur09):

Macar sa renunti la mentalitatea distructiva.

| wowmentol2 a răspuns:

Te joci pe pc ca obsedatu ca mine si ca multi altii happy

Răspuns utilizator avertizat
| Anomaly080 a răspuns:

Incearca sa faci un sport sau daca nu ti place sa iesi joaca te pe calculator. Eu mi-am facut multi prieteni pe jocuri si te fac sa te simti mai bine