| IonutPetre12 a întrebat:

Ce sa fac sa-mi asigur viitorul? Sunt clasa a10.Am note de 8, 9, 10 desi acasa nu ma preocup deloc de scoala.Imi place sa citesc despre filosofie, psihologie, etc.Am redus din timpul petrecut pe telefon.L-am dat si pe alb negru.Fac exercitii fizice.Tot nu stiu ce sa fac pe viitor dupa liceu.As vrea sa ma hotarasc de acum ca sa am timp sa devin foarte bun in doameniu

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce sa fac sa mi asigur viitorul? ...Am note de 8 9 10"

știi cum se zice: ține-o tot așa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te felicit. Eu am fost așa educat. Să faci ceva, care să producă cel mai mult bine la cât mai multă lume.
Asta poți face, părerea mea, dacă devii militar, luptător, în armată, SRI sau SIE. Așa că intră pe siturile acestor instituții și informează-te.

| Andreeush a răspuns:

Gândește-te la o facultate pe care ai vrea să o urmezi după liceu.