| Anonimawsj07 a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai simt singura? Tata lucrează in fiecare zi și este plecat, iar de mama nu mai zic nimic...simt ca nu ma înțelege nimeni și ca sunt degeaba

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci rost de o pisica

| Violleta2022 a răspuns:

La cat ai de invatat la scoala, cand Dumzneu mai ai timp liber sa vezi/simti ca esti singura?

| Nirvanaaa a răspuns:

Un animal de companie ajuta mult. Fa-le o propunere părinților, poate te vor lăsa sa îți iei o pisică.
Sau te poți înscrie la o activitate extrașcolara -un sport, ceva. Mai interacționezi cu cei de vârsta ta.

| LordCristobal a răspuns:

Să accepți singuratatea că vor mai fi momente în viața când o să fii singura și o să trebuiască să înfrunti greutățile vieții.
Singuratatea e grea la început dar cu timpul te face mai puternică.
Și gaseste-ti o activitate care să îți placă că sa nu pierzi timpul.Si dacă ești la școală tine-te cât poți tu de bine de carte.

| CoAde00 a răspuns:

Am aceeasi parere cu @GoodyMasterGirl, te vei simti bine in timp ce mananci si te distrezi cu TV-ul in fata stand pe canapea si lenevind. Vor vedea parintii tai ca te ingrasi si iti vor acorda mai mult timp. De preferat ar mai fi sa mai iesi din cand in cand cu prietenii sa mai arzi niste calorii pentru a nu deceda. O zi si-o saptamana frumoasa in continuare! Sper ca te-am ajutat.

| GoodyMasterGirl a răspuns:

O metoda foarte buna ar fi sa te ingrasi. Este dovedit stiintific si stiu din proprie experienta, asa am fost si eu ca tine, cu parintii plecati zilnic. Ia-ti o mancare delicioasa, pune o pe masa, da drumul la ''Ce spun romanii'' si distreaza-te?

| Anonimawsj07 explică (pentru GoodyMasterGirl):

Sinceră sa fiu, nu e deloc buna aceasta metoda happy m-am chinuit in an sa pot sa ajung la 55 de kg și nu mai vreau sa ma îngraș. Și in plus, nu am pofta de mâncare si dacă se întâmpla sa mănânc, mănânc doar o data pe zi. Deci e nasol

| ZiKDavidZiK a răspuns (pentru Anonimawsj07):

Lasa ca e mai bine sa fi slaba ca mine decat sa mori la 39 de ani din complicații =}}} Si eu ma simt singur de cele mai multe ori incearca sa iti cumperi o pisica sau sa iti cumperi un laptop ceva si sa te joci ceva in timp ce vorbesti. Cu alte persoane.

| VoidEternal a răspuns (pentru GoodyMasterGirl):

Este dovedit stiintific ca ce? Ca daca te transformi intr-o lepra obeza, lipita de canapea ca algele de pietre, cu ochii fixati de masinaria de indobitoceala care este televizorul, nu o sa te mai simti singura?

Am vazut multe sfaturi cretine pe TPU, dar al tau e in top. Sper ca erai ironica.