| anonim_4396 a întrebat:

Ce scuze sa inventez sa nu ma duc la scoala? Inafara sa-i zic mamei ca-s bolnava ca sa ma indoape aiurea cu pastile.

8 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

1.Mi-a murit hamsterul. A trebuit sa planific funeraliile.
2. Mi-am pierdut rucsacul. Apoi mi-am pierdut pachetelul. Iar mai incolo m-am pierdut de tot.
3. Alarma ceasului meu a adormit si ea. Nu am vrut sa o trezesc.
4. Am fost rapit de extraterestrii. Dupa ce am fost transportat la nava-mama, omuletii verzi nu au vrut sa imi fure creieru, insa m-au obligat sa ma duc acasa.
5. Fratele meu mai mic m-a lovit cu periuta de dinti. Pana sa ma trezesc, am pierdut autobuzul. Sunt inca un pic ametit. Pot sa nu imi mai fac tema pentru maine?
6. Nu am intarziat. Toata lumea a venit prea devreme.
7. Eram pe punctul de a pleca cand m-a muscat catelul. A trebuit sa stau sa imi revin.
8. NU am venit la scoala ieri pentru ca simteam ca o sa mi se faca rau. Din fericire, nu mi s-a facut.
9. Am intarziat pentru ca a sunat clopotelul inainte sa ajung acolo.
10. Profesorul: De ce nu ti-ai facut tema?
Elevul: Cainele meu mi-a mancat… biroul pe care era tema
Tiam pregatit cateva scuze daca lipsesti sau intarziiwinking
Sper ca te-am ajutat.

| YOLO3e333 a răspuns:

Pleci de acasa spre scoala, te plimbi putin prin fata blocului, te intorci acasa si zici ca nu se fac ore azi pentru ca scoala este in renovare.
Sau o simpla si adevarata scuza "Nu mi-am invatat, n-am chef sa iau 2."

| crrinnaaa a răspuns:

Hmm. nu stiu eu de ex ultima oara cand mi-am pacalit parinti sa nu ma duc la scoala... m-am jucat afara in weekend si mi-am rupt picioru straight face deci mai bine te duci la scoala... su daca esti singura dimineata acasa culcate tarziu ca sa nu te poti scula sa mergi la scoala si pune-o pe maicata taicatu sa faca o cerere de motivare a absentelor

| andrei_5375 a răspuns:

1. Ai ore putine
2.Nu ai putut dormi azinoapte ca te-a durut burta si nu ai vrut sa o deranjezi in somn

| onlychengs a răspuns (pentru andrei_5375):

1. Pe bune? Ore putine? Si alea sunt importante! 2. Mama e mereu grijulie{in cazul meu}.
P.S. Spune-i ca te doare burta si inainte mesteca ceva apoi bea apa si "vomita" in chiuveta ce ai rontait!
Pup!
Funda, plzz, nu am nici una, macar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la scoală! Acolo o sa ai ocazia sa-ți dezvolți imaginația și într-un final vei fi avea o minte strălucită căreia nu o sa poți sa-i mai refuzi setea de învățat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fac copiii astia frate'
Pur si simplu kiuleste fat`o baiatule' ce oi fii
Du-te la doctora doctoru de familie cu un paket de tigari si unu de cafea' daca te tine buzunaru` iti da un teanc de scutiri si hopa ai stat acasa ce rau imi pare ca am crescut :-

| duku43 a răspuns:

Deci daca ai o mama mai buna (sau tata) faci asa iei toate scuzele dpa net si le copiezi undeva cum ar fi =]]:1. Mi-a murit hamsterul. A trebuit sa planific funeraliile.
2. Mi-am pierdut rucsacul. Apoi mi-am pierdut pachetelul. Iar mai incolo m-am pierdut de tot.
3. Alarma ceasului meu a adormit si ea. Nu am vrut sa o trezesc.
4. Am fost rapit de extraterestrii. Dupa ce am fost transportat la nava-mama, omuletii verzi nu au vrut sa imi fure creieru, insa m-au obligat sa ma duc acasa.
5. Fratele meu mai mic m-a lovit cu periuta de dinti. Pana sa ma trezesc, am pierdut autobuzul. Sunt inca un pic ametit. Pot sa nu imi mai fac tema pentru maine?
6. Nu am intarziat. Toata lumea a venit prea devreme.
7. Eram pe punctul de a pleca cand m-a muscat catelul. A trebuit sa stau sa imi revin.
8. NU am venit la scoala ieri pentru ca simteam ca o sa mi se faca rau. Din fericire, nu mi s-a facut.
9. Am intarziat pentru ca a sunat clopotelul inainte sa ajung acolo.
10. Profesorul: De ce nu ti-ai facut tema?
Elevul: Cainele meu mi-a mancat… biroul pe care era tema.

M-am blocat in lift.
Alarma nu a sunat.
Mama a uitat sa ma trezeasca.
Nu ati simtit cutremurul?
Am avut inundatie.
Mi-am uitat cheia in usa.
Am lasat aragazul pornit si televizorul aprins.
Mi-a venit un unchi in vizita si nu are cheie de la apartament.
Nu am putut sa imi fac tema pentru ca am fost la doctor toata ziua si nu am avut timp.
Am fost la o nunta in weekend si nu am avut cand sa imi fac temele pentru scoala.

lE vrei peastea sau mai pun altele?

1. poti sa te prefaci ca lesini, mai intai le zici celor din jur ca ai ameteli si pentru ca n-ai mancat nimic, ai lesinat si apoi ti-a fost frica sa pleci din casa ca sa nu lesini in drum spre scoala.
2. Poti sa te prefaci ca esti ragusit si sa le spui alor tai ca te doare foarte tare in gat.
3. Sau, i-a fost rau unui prieten /coleg si am avut grija de el.
4. Spune-le ca ti-ai sucit glezna.
5. Ti-ai rupt piciorul.
6. Te-ai trezit prea tarziu.
7. Ti-a intrat un ac in picior.

Iale si peastea da nu mai am idei!

Deci ce zici mama?>
Peasta le-am loat dpa net >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

2. bunicul arunca cu banane in mine
3. pisica mea imaginara a facut pipi in toata casa
4.cainele m-a muscat de deget
5. lenjeria intima era inca la spalat
6.am visat urat
7.am uitat sa tai copacul din gradina bunicii
8.mi-a ars casa
9.am vazut un zombie afara
10.am mancat prea multa placinta aseara
11.ma uitam la mine pe VH1
12.am un pinguin infundat in toaleta
13.am vorbit cu Obama la telefon
14.am uitat cum sa respir
15.laptele meu s-a transformat in branza, am fost la magazin sa cumpar altul
16.am fost pierduta in dulapul meu care are un portal secret spre Narnia
17.am fost ocupata incercand sa inventez noul X-BOT200
18.corpul meu nu a vrut sa se trezeasca
19. Aveam un varsat de vant in cada
20.Sora-mea o facut o ciorba buna
21.Am uitat sa respir
22.Am uitat unde stau
23.Eram la telefon vorbeam cu Basescu
24.Imi mirosea gura
25.Am uitat-o pe asta
26.Miley Cirus si-o pus poze noi pe twitter
27.Am muncit prea mult cu o zi inainte
28.Eram ocupat sa-mi citesc comenturile de pe facebook
29.Mi-am pierdut cheile
30.Corpul meu nu vroia sa se trezeasca
31.Am avut inundatie
32.O trebuit sa-mi tund testoasa
33.SUPERMAN avea zi libera si i-am tinut locul
34.Am uitat sa ma uit la ceas
35.Eram inca beat de aseara
36.Cainele mi-a mancat usa
37.Am fost lovit de lene
38.PC-ul meu avea un virus
39.(la telefon)Am diaree de fapt cred ca o sa stau in casa multa vreeeeme
40.Am crezut ca azi ii zi libera………. SORRY. Poate merge daca ai parinti mai buni =]](cumm ii am eu )