| OoOKennyAx a întrebat:

Ce se intampla cand un profesor si un elev se indragostesc? laughing E legal? Daca fac asta si sunt impreuna ce se intampla cu ei? Funda!+vot!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cata vreme ambii sunt majori e ok. E cum spui tu ''legal''. Legal e din punct de vedere juridic si daca elevul e minor cata vreme ei nu si-o trag (legislatia Romaniei) dar profesorul poate suferi repercursiuni in cadrul institutului unde lucreaza ( in speta scoala. poate fi suspendat, amendat, atentionat sau chiar dat afara)

| ankis a răspuns:

Nu e "legal" dar se mai intampla.cand eram in liceu proful de geografie si o colega a mea erau impreuna si cand s-a aflat el a fost suspendat pana am terminat noi clasa a12a apoi a revenit in invatamant. daca esti in situatia asta ai grija ca daca se afla poti avea si tu probleme.

| laria a răspuns:

Fa-o pe ascuns cu el o noapte ca poate nu mai i frica happy laughing)