| Mt34 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă te masturbezi de prea multe ori?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am extras de pe un site. Daca vrei iti dau si link, dar e foarte mult de citit. Un articol imens. De aceea am ales subiectul de baza despre care discutam aici.

"La bărbat, masturbarea are efecte mult mai grave şi pentru faptul că prin lichidul seminal se elimină o mulţime de substanţe vitale pentru viaţa organismului: potasiu, zinc, calciu, magneziu, fructoză, spermine, acid prostatic fosfatidic, aminoacizi în stare liberă, prostaglandine, enzime etc. Din câte se pare, una dintre cele mai importante este fosforilcolina, care joacă un rol important în creier şi în funcţionarea sistemului nervos, având o contribuţie semnificativă în restaurarea celulei nervoase."

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu ejacularea precoce sau probleme de erectie cand vrei sa faci fichi-fichi cu o fata. Ce sa zic acum, eu o fac de la 13 ani ( acum am 28 ). Am avut si relatii cu fete, probleme nu am avut. Din ce am citit pe internet ca posibil sa afecteze intr-un fel anume. Cica prin cantitatea de lichid seminal elimini din corp vitamine si calciu.
Caut pe internet si iti dau link.

| sokey a răspuns:

Te simți împlinit. Dar! Te poți obișnui doar cu mana și când ești lângă vagin, o bagi, și îți moare la intrare.