| Th3eo a întrebat:

Ce se mananc dimineata inainte de a pleca in excursie cu autobuzul tinant cont ca imi este rau in masina. Pe drum imi voi lua pastile pentru raul de masina. Ce altceva as putea face si ce sa mananc la micul dejun?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un sandvis cu salam dar mic sa fie.

| pwp a răspuns:

O guma mentolata, sa nu ti se faca rau

| BeHappyForMe a răspuns:

Un iaurt un lapte batut, o rosie cu branzica si cu castravete, sa nu manci dulciuri sa nu beni cola sa iti iei apa pentru drum eu bea activia ca mancat multe sanvisuri pe drum si ma balonez si activia ma ajuta.

| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

Pastilele pentru rau se iau inainte de plecarea autobuzului cu jumatate de ora pentru a`si face efectul si dupa cateva ore daca nu te simti bine mai iei 1 dar cel mai bine e sa nu depasesti 2 pastile pe zi, maxim 3
Pt micul dejun poti sa iti faci paine cu unt sau un sandwich cu sunca sau ceva care sa nu iti faca rau dar daca iei pastile[eu zic ca cele mai bune sunt cele naturiste] nu o sa iti fie rau happy

| pisicutza50 a răspuns:

Parerea mea e sa eviti chestiile lichide, chiar si apa in exces poate produce greata.Eu sunt adepta pastilelor luate cu o ora inainte de plecare, iar de mancat pesmet, covrigei sarati (sau nu) si alte chestii care se pot rontai gen biscuiti...